SMART ESTATE CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
7M
2024
Profit
898K
2024
Employees
17
2024
Margin
12,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SMART ESTATE CONSTRUCT S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 7M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #2.618 la cifra de afaceri, #3.007 la profit, #2.036 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SMART ESTATE CONSTRUCT S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #2.618 la cifra de afaceri, #3.007 la profit, #2.036 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 3.1× față de media industriei
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 4.6× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DORALEX COM SRL | 6.5M | 16 | Construcții |
| KAPA BALANCE S.R.L. | 6.2M | 16 | Construcții |
| BOZDEMIR IN�AAT VE M�HENDISLIK LIMITED �IRKETI ANKARA - SUCURSALA TURDA | 8M | 18 | Construcții |
| FORTLAND STRUCTURES SRL | 6M | 18 | Construcții |
| RALBI PROIECT CONSTRUCT S.R.L. | 6.6M | 17 | Construcții |
| AMINALUX SRL | 7M | 16 | Construcții |
| CORNELIANI CONSTRUCT S.R.L. | 6.9M | 18 | Construcții |
| AVANTAJ PRIM SRL | 6.9M | 18 | Construcții |
| GALAXY CONST SRL | 7.1M | 16 | Construcții |
| TEKTOON CONTRACTORS SRL | 6.8M | 18 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CLUJ
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 12.9%
- CA / angajat
- 409K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 4%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 7M
- Profit net
- 898K
- Angajați
- 17
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 7M | 898K | 17 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SMART ESTATE CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SMART ESTATE CONSTRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 7M
- Employees
- 17
- Profit
- 898K
- Rank RO
- #35.154
- DORALEX COM SRL
- Revenue
- 6.5M
- Employees
- 16
- Profit
- 60K
- Rank RO
- #37.052
- KAPA BALANCE S.R.L.
- Revenue
- 6.2M
- Employees
- 16
- Profit
- 854K
- Rank RO
- #38.702
- BOZDEMIR IN�AAT VE M�HENDISLIK LIMITED �IRKETI ANKARA - SUCURSALA TURDA
- Revenue
- 8M
- Employees
- 18
- Profit
- 324K
- Rank RO
- #31.277
- FORTLAND STRUCTURES SRL
- Revenue
- 6M
- Employees
- 18
- Profit
- 2.1M
- Rank RO
- #39.507
- RALBI PROIECT CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 6.6M
- Employees
- 17
- Profit
- 973K
- Rank RO
- #36.908
- AMINALUX SRL
- Revenue
- 7M
- Employees
- 16
- Profit
- 691K
- Rank RO
- #34.989
- CORNELIANI CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 6.9M
- Employees
- 18
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #35.461
- AVANTAJ PRIM SRL
- Revenue
- 6.9M
- Employees
- 18
- Profit
- 358K
- Rank RO
- #35.534
- GALAXY CONST SRL
- Revenue
- 7.1M
- Employees
- 16
- Profit
- 769K
- Rank RO
- #34.737
- TEKTOON CONTRACTORS SRL
- Revenue
- 6.8M
- Employees
- 18
- Profit
- 455K
- Rank RO
- #35.730
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SMART ESTATE CONSTRUCT S.R.L.(current) | 7M | 17 | 898K | #35.154 |
| DORALEX COM SRL | 6.5M | 16 | 60K | #37.052 |
| KAPA BALANCE S.R.L. | 6.2M | 16 | 854K | #38.702 |
| BOZDEMIR IN�AAT VE M�HENDISLIK LIMITED �IRKETI ANKARA - SUCURSALA TURDA | 8M | 18 | 324K | #31.277 |
| FORTLAND STRUCTURES SRL | 6M | 18 | 2.1M | #39.507 |
| RALBI PROIECT CONSTRUCT S.R.L. | 6.6M | 17 | 973K | #36.908 |
| AMINALUX SRL | 7M | 16 | 691K | #34.989 |
| CORNELIANI CONSTRUCT S.R.L. | 6.9M | 18 | 1.9M | #35.461 |
| AVANTAJ PRIM SRL | 6.9M | 18 | 358K | #35.534 |
| GALAXY CONST SRL | 7.1M | 16 | 769K | #34.737 |
| TEKTOON CONTRACTORS SRL | 6.8M | 18 | 455K | #35.730 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SMART ESTATE CONSTRUCT S.R.L.(you) | DORALEX COM SRL | KAPA BALANCE S.R.L. | BOZDEMIR IN�AAT VE M�HENDISLIK LIMITED �IRKETI ANKARA - SUCURSALA TURDA | FORTLAND STRUCTURES SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 7M | 6.5M | 6.2M | 8M | 6M |
| Profit | 898K | 60K | 854K | 324K | 2.1M |
| Margin | 12,9% | 0,9% | 13,8% | 4,1% | 34,1% |
| Employees | 17 | 16 | 16 | 18 | 18 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SMART ESTATE CONSTRUCT S.R.L.”.