KAPA BALANCE S.R.L.
Revenue
6.2M
2024
Profit
854K
2024
Employees
16
2024
Margin
13,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
KAPA BALANCE S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 6.2M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #2.909 la cifra de afaceri, #3.146 la profit, #2.194 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- KAPA BALANCE S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 6.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #2.909 la cifra de afaceri, #3.146 la profit, #2.194 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 2.7× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Compania este 4.4× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DORALEX COM SRL | 6.5M | 16 | Construcții |
| FORTLAND STRUCTURES SRL | 6M | 18 | Construcții |
| ADAL HIDRO CONSTRUCT SRL | 6.2M | 16 | Construcții |
| FAB CONSTRUCT SRL | 6M | 16 | Construcții |
| BEST MADE PRODUCTS S.R.L. | 5.9M | 18 | Construcții |
| SMART ESTATE CONSTRUCT S.R.L. | 7M | 17 | Construcții |
| GRAND EUROTRUST S.R.L. | 5.9M | 16 | Construcții |
| BELLA GARDEN AT 15 SRL | 6.2M | 17 | Construcții |
| ARIADNA IMOBILIARE SRL | 6.2M | 17 | Construcții |
| LUCKY REINVENTED S.R.L. | 6.3M | 17 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CLUJ
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 13.8%
- CA / angajat
- 387K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 4%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 6.2M
- Profit net
- 854K
- Angajați
- 16
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 6.2M | 854K | 16 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la KAPA BALANCE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- KAPA BALANCE S.R.L.(current)
- Revenue
- 6.2M
- Employees
- 16
- Profit
- 854K
- Rank RO
- #38.702
- DORALEX COM SRL
- Revenue
- 6.5M
- Employees
- 16
- Profit
- 60K
- Rank RO
- #37.052
- FORTLAND STRUCTURES SRL
- Revenue
- 6M
- Employees
- 18
- Profit
- 2.1M
- Rank RO
- #39.507
- ADAL HIDRO CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 6.2M
- Employees
- 16
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #38.486
- FAB CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 6M
- Employees
- 16
- Profit
- 8K
- Rank RO
- #39.678
- BEST MADE PRODUCTS S.R.L.
- Revenue
- 5.9M
- Employees
- 18
- Profit
- 312K
- Rank RO
- #40.509
- SMART ESTATE CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 7M
- Employees
- 17
- Profit
- 898K
- Rank RO
- #35.154
- GRAND EUROTRUST S.R.L.
- Revenue
- 5.9M
- Employees
- 16
- Profit
- 115K
- Rank RO
- #40.451
- BELLA GARDEN AT 15 SRL
- Revenue
- 6.2M
- Employees
- 17
- Profit
- 619K
- Rank RO
- #38.779
- ARIADNA IMOBILIARE SRL
- Revenue
- 6.2M
- Employees
- 17
- Profit
- 111K
- Rank RO
- #38.413
- LUCKY REINVENTED S.R.L.
- Revenue
- 6.3M
- Employees
- 17
- Profit
- 2.2M
- Rank RO
- #38.286
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| KAPA BALANCE S.R.L.(current) | 6.2M | 16 | 854K | #38.702 |
| DORALEX COM SRL | 6.5M | 16 | 60K | #37.052 |
| FORTLAND STRUCTURES SRL | 6M | 18 | 2.1M | #39.507 |
| ADAL HIDRO CONSTRUCT SRL | 6.2M | 16 | 1M | #38.486 |
| FAB CONSTRUCT SRL | 6M | 16 | 8K | #39.678 |
| BEST MADE PRODUCTS S.R.L. | 5.9M | 18 | 312K | #40.509 |
| SMART ESTATE CONSTRUCT S.R.L. | 7M | 17 | 898K | #35.154 |
| GRAND EUROTRUST S.R.L. | 5.9M | 16 | 115K | #40.451 |
| BELLA GARDEN AT 15 SRL | 6.2M | 17 | 619K | #38.779 |
| ARIADNA IMOBILIARE SRL | 6.2M | 17 | 111K | #38.413 |
| LUCKY REINVENTED S.R.L. | 6.3M | 17 | 2.2M | #38.286 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | KAPA BALANCE S.R.L.(you) | DORALEX COM SRL | FORTLAND STRUCTURES SRL | ADAL HIDRO CONSTRUCT SRL | FAB CONSTRUCT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 6.2M | 6.5M | 6M | 6.2M | 6M |
| Profit | 854K | 60K | 2.1M | 1M | 8K |
| Margin | 13,8% | 0,9% | 34,1% | 16,7% | 0,1% |
| Employees | 16 | 16 | 18 | 16 | 16 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “KAPA BALANCE S.R.L.”.