SMA CONSTRUCT SRL
Revenue
1.8M
2024
Profit
19.7K
2024
Employees
8
2024
Margin
1,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SMA CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.193 la cifra de afaceri, #14.614 la profit, #1.193 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SMA CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.193 la cifra de afaceri, #14.614 la profit, #1.193 la număr angajați din 28.608 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1M lei
- Marjă medie
- 16.2%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.8× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 2.9× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 71) — 2024
Industry size
29.5B
RON revenue
Total companies
28.608
Total employees
78.684
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SUESS CONSULTING ROMANIA S.R.L. | 2.1M | 8 | Activități profesionale |
| GEOMODEL S.R.L. | 2.1M | 8 | Activități profesionale |
| DHM ENGINEERING SERVICES SRL | 2.1M | 8 | Activități profesionale |
| ENDORFINA CONCEPT S.R.L. | 2.1M | 8 | Activități profesionale |
| MICRO MAPPER SRL | 1.8M | 7 | Activități profesionale |
| NEW WAY SRL | 1.8M | 8 | Activități profesionale |
| KRONCIC ELECTRIC SRL | 1.8M | 8 | Activități profesionale |
| TEBI EXPERT 2013 S.R.L. | 1.8M | 8 | Activități profesionale |
| LASSARD INVEST SRL | 1.8M | 8 | Activități profesionale |
| GEOSILVA SRL | 1.9M | 8 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 71)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.1%
- CA / angajat
- 228K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 11%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.8M
- Profit net
- 19.7K
- Angajați
- 8
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.8M | 19.7K | 8 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SMA CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SMA CONSTRUCT SRL(current)
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 19.7K
- Rank RO
- #102.149
- SUESS CONSULTING ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 8
- Profit
- 173K
- Rank RO
- #93.672
- GEOMODEL S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 8
- Profit
- 650K
- Rank RO
- #93.460
- DHM ENGINEERING SERVICES SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 8
- Profit
- 225K
- Rank RO
- #93.275
- ENDORFINA CONCEPT S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 8
- Profit
- 431K
- Rank RO
- #92.303
- MICRO MAPPER SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 7
- Profit
- 808K
- Rank RO
- #102.412
- NEW WAY SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 327K
- Rank RO
- #102.405
- KRONCIC ELECTRIC SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 61.9K
- Rank RO
- #102.573
- TEBI EXPERT 2013 S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 350K
- Rank RO
- #101.728
- LASSARD INVEST SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 8
- Profit
- -30.2K
- Rank RO
- #101.366
- GEOSILVA SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 8
- Profit
- 20.7K
- Rank RO
- #101.021
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SMA CONSTRUCT SRL(current) | 1.8M | 8 | 19.7K | #102.149 |
| SUESS CONSULTING ROMANIA S.R.L. | 2.1M | 8 | 173K | #93.672 |
| GEOMODEL S.R.L. | 2.1M | 8 | 650K | #93.460 |
| DHM ENGINEERING SERVICES SRL | 2.1M | 8 | 225K | #93.275 |
| ENDORFINA CONCEPT S.R.L. | 2.1M | 8 | 431K | #92.303 |
| MICRO MAPPER SRL | 1.8M | 7 | 808K | #102.412 |
| NEW WAY SRL | 1.8M | 8 | 327K | #102.405 |
| KRONCIC ELECTRIC SRL | 1.8M | 8 | 61.9K | #102.573 |
| TEBI EXPERT 2013 S.R.L. | 1.8M | 8 | 350K | #101.728 |
| LASSARD INVEST SRL | 1.8M | 8 | -30.2K | #101.366 |
| GEOSILVA SRL | 1.9M | 8 | 20.7K | #101.021 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SMA CONSTRUCT SRL(you) | SUESS CONSULTING ROMANIA S.R.L. | GEOMODEL S.R.L. | DHM ENGINEERING SERVICES SRL | ENDORFINA CONCEPT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.8M | 2.1M | 2.1M | 2.1M | 2.1M |
| Profit | 19.7K | 173K | 650K | 225K | 431K |
| Margin | 1,1% | 8,5% | 31,6% | 10,9% | 20,6% |
| Employees | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SMA CONSTRUCT SRL”.