SKYSCRAPER HOST S.R.L.
Revenue
378K
2024
Profit
227K
2024
Employees
1
2024
Margin
59,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SKYSCRAPER HOST S.R.L. este o companie micro din sectorul IT, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 378K lei (date 2024). În industria de IT (România), compania este #12.074 la cifra de afaceri, #11.362 la profit, #5.212 la număr angajați din 36.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 59.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SKYSCRAPER HOST S.R.L. este o companie micro din sectorul IT, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 378K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 59.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de IT (România), compania este #12.074 la cifra de afaceri, #11.362 la profit, #5.212 la număr angajați din 36.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria IT (CAEN 62) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.8M lei
- Marjă medie
- 14.7%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 4.1× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
IT (CAEN 62) — 2024
Industry size
64.6B
RON revenue
Total companies
36.296
Total employees
147.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| NIVOWARE S.R.L. | 380K | 1 | IT |
| BITSHAPE SOLUTIONS SRL | 376K | 1 | IT |
| EMERIO SOFTWARE DEVELOPMENT S.R.L. | 375K | 1 | IT |
| SNAKEROM IT S.R.L. | 382K | 1 | IT |
| BEASTX INDUSTRIES S.R.L. | 384K | 1 | IT |
| BOMIA TARSOFT S.R.L. | 384K | 1 | IT |
| SLAMBYTE S.R.L. | 372K | 1 | IT |
| NEXTEN TECHNOLOGY S.R.L. | 371K | 1 | IT |
| MC CUNA CONSULTING S.R.L. | 369K | 1 | IT |
| AENSART SOLUTIONS S.R.L. | 367K | 1 | IT |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DOLJ
Industrie (CAEN 62)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 59.9%
- CA / angajat
- 378K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 29%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 378K
- Profit net
- 227K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 378K | 227K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SKYSCRAPER HOST S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SKYSCRAPER HOST S.R.L.(current)
- Revenue
- 378K
- Employees
- 1
- Profit
- 227K
- Rank RO
- #265.339
- NIVOWARE S.R.L.
- Revenue
- 380K
- Employees
- 1
- Profit
- 222K
- Rank RO
- #264.732
- BITSHAPE SOLUTIONS SRL
- Revenue
- 376K
- Employees
- 1
- Profit
- 268K
- Rank RO
- #266.157
- EMERIO SOFTWARE DEVELOPMENT S.R.L.
- Revenue
- 375K
- Employees
- 1
- Profit
- 267K
- Rank RO
- #266.415
- SNAKEROM IT S.R.L.
- Revenue
- 382K
- Employees
- 1
- Profit
- 268K
- Rank RO
- #264.031
- BEASTX INDUSTRIES S.R.L.
- Revenue
- 384K
- Employees
- 1
- Profit
- 312K
- Rank RO
- #263.552
- BOMIA TARSOFT S.R.L.
- Revenue
- 384K
- Employees
- 1
- Profit
- 280K
- Rank RO
- #263.286
- SLAMBYTE S.R.L.
- Revenue
- 372K
- Employees
- 1
- Profit
- 289K
- Rank RO
- #267.728
- NEXTEN TECHNOLOGY S.R.L.
- Revenue
- 371K
- Employees
- 1
- Profit
- 271K
- Rank RO
- #268.057
- MC CUNA CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 369K
- Employees
- 1
- Profit
- 267K
- Rank RO
- #268.650
- AENSART SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 367K
- Employees
- 1
- Profit
- 305K
- Rank RO
- #269.378
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SKYSCRAPER HOST S.R.L.(current) | 378K | 1 | 227K | #265.339 |
| NIVOWARE S.R.L. | 380K | 1 | 222K | #264.732 |
| BITSHAPE SOLUTIONS SRL | 376K | 1 | 268K | #266.157 |
| EMERIO SOFTWARE DEVELOPMENT S.R.L. | 375K | 1 | 267K | #266.415 |
| SNAKEROM IT S.R.L. | 382K | 1 | 268K | #264.031 |
| BEASTX INDUSTRIES S.R.L. | 384K | 1 | 312K | #263.552 |
| BOMIA TARSOFT S.R.L. | 384K | 1 | 280K | #263.286 |
| SLAMBYTE S.R.L. | 372K | 1 | 289K | #267.728 |
| NEXTEN TECHNOLOGY S.R.L. | 371K | 1 | 271K | #268.057 |
| MC CUNA CONSULTING S.R.L. | 369K | 1 | 267K | #268.650 |
| AENSART SOLUTIONS S.R.L. | 367K | 1 | 305K | #269.378 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SKYSCRAPER HOST S.R.L.(you) | NIVOWARE S.R.L. | BITSHAPE SOLUTIONS SRL | EMERIO SOFTWARE DEVELOPMENT S.R.L. | SNAKEROM IT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 378K | 380K | 376K | 375K | 382K |
| Profit | 227K | 222K | 268K | 267K | 268K |
| Margin | 59,9% | 58,3% | 71,3% | 71,3% | 70,0% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SKYSCRAPER HOST S.R.L.”.