Revenue

380K

2024

Profit

222K

2024

Employees

2024

Margin

58,3%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

NIVOWARE S.R.L. este o companie micro din sectorul IT, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 380K lei (date 2024). În industria de IT (România), compania este #12.019 la cifra de afaceri, #11.578 la profit, #26.590 la număr angajați din 36.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 58.3%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
NIVOWARE S.R.L. este o companie micro din sectorul IT, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 380K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 58.3%.
Poziție în industrie
În industria de IT (România), compania este #12.019 la cifra de afaceri, #11.578 la profit, #26.590 la număr angajați din 36.296 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria IT (CAEN 62) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#12.019 din 36.296 companii

Top 33.1%

Vezi clasamentul

După profit

#11.578 din 36.296 companii

Top 31.9%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#26.590 din 36.296 companii

Top 73.3%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.8M lei
Marjă medie
14.7%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri380K lei vs medie industrie 1.8M lei

Compania este 0.2× față de media industriei

Marjă profit58.3% vs medie industrie 14.7%

Compania este 4.0× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
58.3%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 29%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    380K
    Profit net
    222K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la NIVOWARE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricNIVOWARE S.R.L.(you)SKYSCRAPER HOST S.R.L.SNAKEROM IT S.R.L.BEASTX INDUSTRIES S.R.L.BITSHAPE SOLUTIONS SRL
Revenue
380K
378K
382K
384K
376K
Profit
222K
227K
268K
312K
268K
Margin
58,3%
59,9%
70,0%
81,2%
71,3%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “NIVOWARE S.R.L.”.