SIF TRADING COMPANY S.R.L.
Revenue
271K
2024
Profit
157K
2024
Employees
1
2024
Margin
57,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SIF TRADING COMPANY S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în VRANCEA, având o cifră de afaceri de 271K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #4.185 la cifra de afaceri, #1.832 la profit, #3.961 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 57.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SIF TRADING COMPANY S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în VRANCEA, având o cifră de afaceri de 271K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 57.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #4.185 la cifra de afaceri, #1.832 la profit, #3.961 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 10.0× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PRODIFORM STEEL S.R.L. | 268K | 1 | Fabricare |
| ART LUCMERI DESIGN SRL | 264K | 1 | Fabricare |
| CECCHIN CONFEX SRL | 264K | 1 | Fabricare |
| LYLYB��U MONTAJ S.R.L. | 262K | 1 | Fabricare |
| DESAVMARCMETALE S.R.L. | 252K | 1 | Fabricare |
| CONDOR DANIM DMI SRL | 271K | 1 | Fabricare |
| BRATEHNIC PROD S.R.L. | 311K | 1 | Fabricare |
| MIREVA TEC SRL | 271K | 1 | Fabricare |
| MECON INDUSTRIES S.R.L. | 271K | 1 | Fabricare |
| GOLITECK MONTAJ SRL | 271K | 1 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VRANCEA
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 57.9%
- CA / angajat
- 271K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 37%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 271K
- Profit net
- 157K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 271K | 157K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SIF TRADING COMPANY S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SIF TRADING COMPANY S.R.L.(current)
- Revenue
- 271K
- Employees
- 1
- Profit
- 157K
- Rank RO
- #330.884
- PRODIFORM STEEL S.R.L.
- Revenue
- 268K
- Employees
- 1
- Profit
- 49.8K
- Rank RO
- #333.699
- ART LUCMERI DESIGN SRL
- Revenue
- 264K
- Employees
- 1
- Profit
- -52.2K
- Rank RO
- #336.416
- CECCHIN CONFEX SRL
- Revenue
- 264K
- Employees
- 1
- Profit
- -122K
- Rank RO
- #336.829
- LYLYB��U MONTAJ S.R.L.
- Revenue
- 262K
- Employees
- 1
- Profit
- 131K
- Rank RO
- #337.944
- DESAVMARCMETALE S.R.L.
- Revenue
- 252K
- Employees
- 1
- Profit
- 186K
- Rank RO
- #345.266
- CONDOR DANIM DMI SRL
- Revenue
- 271K
- Employees
- 1
- Profit
- 127K
- Rank RO
- #330.872
- BRATEHNIC PROD S.R.L.
- Revenue
- 311K
- Employees
- 1
- Profit
- 20.1K
- Rank RO
- #291.417
- MIREVA TEC SRL
- Revenue
- 271K
- Employees
- 1
- Profit
- 157K
- Rank RO
- #330.999
- MECON INDUSTRIES S.R.L.
- Revenue
- 271K
- Employees
- 1
- Profit
- -52.3K
- Rank RO
- #330.730
- GOLITECK MONTAJ SRL
- Revenue
- 271K
- Employees
- 1
- Profit
- 154K
- Rank RO
- #331.216
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SIF TRADING COMPANY S.R.L.(current) | 271K | 1 | 157K | #330.884 |
| PRODIFORM STEEL S.R.L. | 268K | 1 | 49.8K | #333.699 |
| ART LUCMERI DESIGN SRL | 264K | 1 | -52.2K | #336.416 |
| CECCHIN CONFEX SRL | 264K | 1 | -122K | #336.829 |
| LYLYB��U MONTAJ S.R.L. | 262K | 1 | 131K | #337.944 |
| DESAVMARCMETALE S.R.L. | 252K | 1 | 186K | #345.266 |
| CONDOR DANIM DMI SRL | 271K | 1 | 127K | #330.872 |
| BRATEHNIC PROD S.R.L. | 311K | 1 | 20.1K | #291.417 |
| MIREVA TEC SRL | 271K | 1 | 157K | #330.999 |
| MECON INDUSTRIES S.R.L. | 271K | 1 | -52.3K | #330.730 |
| GOLITECK MONTAJ SRL | 271K | 1 | 154K | #331.216 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SIF TRADING COMPANY S.R.L.(you) | PRODIFORM STEEL S.R.L. | ART LUCMERI DESIGN SRL | CECCHIN CONFEX SRL | LYLYB��U MONTAJ S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 271K | 268K | 264K | 264K | 262K |
| Profit | 157K | 49.8K | -52.2K | -122K | 131K |
| Margin | 57,9% | 18,6% | -19,8% | -46,3% | 49,9% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SIF TRADING COMPANY S.R.L.”.