PRODIFORM STEEL S.R.L.
Revenue
268K
2024
Profit
49.8K
2024
Employees
—
2024
Margin
18,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PRODIFORM STEEL S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în VRANCEA, având o cifră de afaceri de 268K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #4.210 la cifra de afaceri, #2.928 la profit, #6.618 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PRODIFORM STEEL S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în VRANCEA, având o cifră de afaceri de 268K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #4.210 la cifra de afaceri, #2.928 la profit, #6.618 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 3.2× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ART LUCMERI DESIGN SRL | 264K | 1 | Fabricare |
| SIF TRADING COMPANY S.R.L. | 271K | 1 | Fabricare |
| CECCHIN CONFEX SRL | 264K | 1 | Fabricare |
| LYLYB��U MONTAJ S.R.L. | 262K | 1 | Fabricare |
| DESAVMARCMETALE S.R.L. | 252K | 1 | Fabricare |
| METALICO GATESART S.R.L. | 234K | 1 | Fabricare |
| MAIER TECHNOLOGY S.R.L. | 268K | 1 | Fabricare |
| MODULAR BOX CONSTRUCT S.R.L. | 267K | 1 | Fabricare |
| LEAF FAMILY CONCEPT S.R.L. | 268K | 1 | Fabricare |
| BEN METAL S.R.L. | 268K | 1 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VRANCEA
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 18.6%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 37%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 268K
- Profit net
- 49.8K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 268K | 49.8K | — |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PRODIFORM STEEL S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PRODIFORM STEEL S.R.L.(current)
- Revenue
- 268K
- Employees
- 0
- Profit
- 49.8K
- Rank RO
- #333.699
- ART LUCMERI DESIGN SRL
- Revenue
- 264K
- Employees
- 1
- Profit
- -52.2K
- Rank RO
- #336.416
- SIF TRADING COMPANY S.R.L.
- Revenue
- 271K
- Employees
- 1
- Profit
- 157K
- Rank RO
- #330.884
- CECCHIN CONFEX SRL
- Revenue
- 264K
- Employees
- 1
- Profit
- -122K
- Rank RO
- #336.829
- LYLYB��U MONTAJ S.R.L.
- Revenue
- 262K
- Employees
- 1
- Profit
- 131K
- Rank RO
- #337.944
- DESAVMARCMETALE S.R.L.
- Revenue
- 252K
- Employees
- 1
- Profit
- 186K
- Rank RO
- #345.266
- METALICO GATESART S.R.L.
- Revenue
- 234K
- Employees
- 1
- Profit
- 39.6K
- Rank RO
- #359.447
- MAIER TECHNOLOGY S.R.L.
- Revenue
- 268K
- Employees
- 1
- Profit
- 9.5K
- Rank RO
- #333.639
- MODULAR BOX CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 267K
- Employees
- 1
- Profit
- -118K
- Rank RO
- #333.819
- LEAF FAMILY CONCEPT S.R.L.
- Revenue
- 268K
- Employees
- 1
- Profit
- 31K
- Rank RO
- #333.392
- BEN METAL S.R.L.
- Revenue
- 268K
- Employees
- 1
- Profit
- 84.1K
- Rank RO
- #333.315
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PRODIFORM STEEL S.R.L.(current) | 268K | 0 | 49.8K | #333.699 |
| ART LUCMERI DESIGN SRL | 264K | 1 | -52.2K | #336.416 |
| SIF TRADING COMPANY S.R.L. | 271K | 1 | 157K | #330.884 |
| CECCHIN CONFEX SRL | 264K | 1 | -122K | #336.829 |
| LYLYB��U MONTAJ S.R.L. | 262K | 1 | 131K | #337.944 |
| DESAVMARCMETALE S.R.L. | 252K | 1 | 186K | #345.266 |
| METALICO GATESART S.R.L. | 234K | 1 | 39.6K | #359.447 |
| MAIER TECHNOLOGY S.R.L. | 268K | 1 | 9.5K | #333.639 |
| MODULAR BOX CONSTRUCT S.R.L. | 267K | 1 | -118K | #333.819 |
| LEAF FAMILY CONCEPT S.R.L. | 268K | 1 | 31K | #333.392 |
| BEN METAL S.R.L. | 268K | 1 | 84.1K | #333.315 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PRODIFORM STEEL S.R.L.(you) | ART LUCMERI DESIGN SRL | SIF TRADING COMPANY S.R.L. | CECCHIN CONFEX SRL | LYLYB��U MONTAJ S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 268K | 264K | 271K | 264K | 262K |
| Profit | 49.8K | -52.2K | 157K | -122K | 131K |
| Margin | 18,6% | -19,8% | 57,9% | -46,3% | 49,9% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PRODIFORM STEEL S.R.L.”.