SETEST CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
569K
2024
Profit
469K
2024
Employees
1
2024
Margin
82,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SETEST CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în DAMBOVITA, având o cifră de afaceri de 569K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #10.232 la cifra de afaceri, #3.107 la profit, #15.128 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 82.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SETEST CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în DAMBOVITA, având o cifră de afaceri de 569K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 82.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #10.232 la cifra de afaceri, #3.107 la profit, #15.128 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 7.3× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MSC EXPERT CONSTRUCT SERVICES S.R.L. | 572K | 1 | Construcții |
| VOIMARMIL SERV S.R.L. | 601K | 1 | Construcții |
| ENALEX SOLUTIONS S.R.L. | 602K | 1 | Construcții |
| ONEPOWER NATURAL HABITAT S.R.L. | 619K | 1 | Construcții |
| MAPI EXPERT VISION S.R.L. | 644K | 1 | Construcții |
| MONTAJ INSTALATII CONSTRUCTII SRL | 495K | 1 | Construcții |
| CLIMA FREON INTERNATIONAL S.R.L. | 569K | 1 | Construcții |
| PMC OVERNIGHT CONSTRUCT S.R.L. | 568K | 1 | Construcții |
| ALLSERVICE HVAC S.R.L. | 569K | 1 | Construcții |
| DOMOTIC CASA ENGINEERING S.R.L. | 568K | 1 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DAMBOVITA
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 82.5%
- CA / angajat
- 569K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 24%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 569K
- Profit net
- 469K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 569K | 469K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SETEST CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SETEST CONSTRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 569K
- Employees
- 1
- Profit
- 469K
- Rank RO
- #213.366
- MSC EXPERT CONSTRUCT SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 572K
- Employees
- 1
- Profit
- 22.6K
- Rank RO
- #212.625
- VOIMARMIL SERV S.R.L.
- Revenue
- 601K
- Employees
- 1
- Profit
- 239K
- Rank RO
- #206.911
- ENALEX SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 602K
- Employees
- 1
- Profit
- 90.5K
- Rank RO
- #206.700
- ONEPOWER NATURAL HABITAT S.R.L.
- Revenue
- 619K
- Employees
- 1
- Profit
- 225K
- Rank RO
- #203.455
- MAPI EXPERT VISION S.R.L.
- Revenue
- 644K
- Employees
- 1
- Profit
- -238K
- Rank RO
- #198.730
- MONTAJ INSTALATII CONSTRUCTII SRL
- Revenue
- 495K
- Employees
- 1
- Profit
- 321K
- Rank RO
- #230.108
- CLIMA FREON INTERNATIONAL S.R.L.
- Revenue
- 569K
- Employees
- 1
- Profit
- 471K
- Rank RO
- #213.361
- PMC OVERNIGHT CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 568K
- Employees
- 1
- Profit
- 99.7K
- Rank RO
- #213.386
- ALLSERVICE HVAC S.R.L.
- Revenue
- 569K
- Employees
- 1
- Profit
- 253K
- Rank RO
- #213.305
- DOMOTIC CASA ENGINEERING S.R.L.
- Revenue
- 568K
- Employees
- 1
- Profit
- 108K
- Rank RO
- #213.515
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SETEST CONSTRUCT S.R.L.(current) | 569K | 1 | 469K | #213.366 |
| MSC EXPERT CONSTRUCT SERVICES S.R.L. | 572K | 1 | 22.6K | #212.625 |
| VOIMARMIL SERV S.R.L. | 601K | 1 | 239K | #206.911 |
| ENALEX SOLUTIONS S.R.L. | 602K | 1 | 90.5K | #206.700 |
| ONEPOWER NATURAL HABITAT S.R.L. | 619K | 1 | 225K | #203.455 |
| MAPI EXPERT VISION S.R.L. | 644K | 1 | -238K | #198.730 |
| MONTAJ INSTALATII CONSTRUCTII SRL | 495K | 1 | 321K | #230.108 |
| CLIMA FREON INTERNATIONAL S.R.L. | 569K | 1 | 471K | #213.361 |
| PMC OVERNIGHT CONSTRUCT S.R.L. | 568K | 1 | 99.7K | #213.386 |
| ALLSERVICE HVAC S.R.L. | 569K | 1 | 253K | #213.305 |
| DOMOTIC CASA ENGINEERING S.R.L. | 568K | 1 | 108K | #213.515 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SETEST CONSTRUCT S.R.L.(you) | MSC EXPERT CONSTRUCT SERVICES S.R.L. | VOIMARMIL SERV S.R.L. | ENALEX SOLUTIONS S.R.L. | ONEPOWER NATURAL HABITAT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 569K | 572K | 601K | 602K | 619K |
| Profit | 469K | 22.6K | 239K | 90.5K | 225K |
| Margin | 82,5% | 4,0% | 39,8% | 15,0% | 36,4% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SETEST CONSTRUCT S.R.L.”.