MAPI EXPERT VISION S.R.L.
Revenue
546K
2024
Profit
-238K
2024
Employees
1
2024
Margin
-37,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MAPI EXPERT VISION S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în DAMBOVITA, având o cifră de afaceri de 546K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #9.551 la cifra de afaceri, #38.808 la profit, #15.128 la număr angajați din 39.568 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MAPI EXPERT VISION S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în DAMBOVITA, având o cifră de afaceri de 546K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -37.0%).
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #9.551 la cifra de afaceri, #38.808 la profit, #15.128 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este -3.3× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ONEPOWER NATURAL HABITAT S.R.L. | 619K | 1 | Construcții |
| ENALEX SOLUTIONS S.R.L. | 602K | 1 | Construcții |
| VOIMARMIL SERV S.R.L. | 601K | 1 | Construcții |
| LZR CLIME INSTAL PROFESIONAL S.R.L. | 702K | 1 | Construcții |
| B.A.G. ELITE TEAM CONSTRUCT S.R.L. | 703K | 1 | Construcții |
| MSC EXPERT CONSTRUCT SERVICES S.R.L. | 572K | 1 | Construcții |
| SETEST CONSTRUCT S.R.L. | 569K | 1 | Construcții |
| ROELEVATOR INDUSTRY S.R.L. | 644K | 1 | Construcții |
| LIGHT ART S.R.L. | 644K | 1 | Construcții |
| KLIMA LINE MAINTENANCE SRL | 643K | 1 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DAMBOVITA
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -37.0%
- CA / angajat
- 644K
- Scor risc (0–100)
- 69
- Percentil piață (CA)
- Top 22%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 546K
- Profit net
- -238K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 546K | -238K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MAPI EXPERT VISION S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MAPI EXPERT VISION S.R.L.(current)
- Revenue
- 546K
- Employees
- 1
- Profit
- -238K
- Rank RO
- #198.730
- ONEPOWER NATURAL HABITAT S.R.L.
- Revenue
- 619K
- Employees
- 1
- Profit
- 225K
- Rank RO
- #203.455
- ENALEX SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 602K
- Employees
- 1
- Profit
- 90.5K
- Rank RO
- #206.700
- VOIMARMIL SERV S.R.L.
- Revenue
- 601K
- Employees
- 1
- Profit
- 239K
- Rank RO
- #206.911
- LZR CLIME INSTAL PROFESIONAL S.R.L.
- Revenue
- 702K
- Employees
- 1
- Profit
- 86.1K
- Rank RO
- #189.114
- B.A.G. ELITE TEAM CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 703K
- Employees
- 1
- Profit
- 35.8K
- Rank RO
- #188.938
- MSC EXPERT CONSTRUCT SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 572K
- Employees
- 1
- Profit
- 22.6K
- Rank RO
- #212.625
- SETEST CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 569K
- Employees
- 1
- Profit
- 469K
- Rank RO
- #213.366
- ROELEVATOR INDUSTRY S.R.L.
- Revenue
- 644K
- Employees
- 1
- Profit
- 94.3K
- Rank RO
- #198.698
- LIGHT ART S.R.L.
- Revenue
- 644K
- Employees
- 1
- Profit
- 489K
- Rank RO
- #198.777
- KLIMA LINE MAINTENANCE SRL
- Revenue
- 643K
- Employees
- 1
- Profit
- 409K
- Rank RO
- #198.873
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MAPI EXPERT VISION S.R.L.(current) | 546K | 1 | -238K | #198.730 |
| ONEPOWER NATURAL HABITAT S.R.L. | 619K | 1 | 225K | #203.455 |
| ENALEX SOLUTIONS S.R.L. | 602K | 1 | 90.5K | #206.700 |
| VOIMARMIL SERV S.R.L. | 601K | 1 | 239K | #206.911 |
| LZR CLIME INSTAL PROFESIONAL S.R.L. | 702K | 1 | 86.1K | #189.114 |
| B.A.G. ELITE TEAM CONSTRUCT S.R.L. | 703K | 1 | 35.8K | #188.938 |
| MSC EXPERT CONSTRUCT SERVICES S.R.L. | 572K | 1 | 22.6K | #212.625 |
| SETEST CONSTRUCT S.R.L. | 569K | 1 | 469K | #213.366 |
| ROELEVATOR INDUSTRY S.R.L. | 644K | 1 | 94.3K | #198.698 |
| LIGHT ART S.R.L. | 644K | 1 | 489K | #198.777 |
| KLIMA LINE MAINTENANCE SRL | 643K | 1 | 409K | #198.873 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MAPI EXPERT VISION S.R.L.(you) | ONEPOWER NATURAL HABITAT S.R.L. | ENALEX SOLUTIONS S.R.L. | VOIMARMIL SERV S.R.L. | LZR CLIME INSTAL PROFESIONAL S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 546K | 619K | 602K | 601K | 702K |
| Profit | -238K | 225K | 90.5K | 239K | 86.1K |
| Margin | -37,0% | 36,4% | 15,0% | 39,8% | 12,3% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MAPI EXPERT VISION S.R.L.”.