SELINE DESIGN SRL
Revenue
751K
2024
Profit
119K
2024
Employees
4
2024
Margin
15,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SELINE DESIGN SRL este o companie mică din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 751K lei (date 2024). În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #473 la cifra de afaceri, #311 la profit, #424 la număr angajați din 2.066 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SELINE DESIGN SRL este o companie mică din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 751K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #473 la cifra de afaceri, #311 la profit, #424 la număr angajați din 2.066 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse textile (CAEN 13) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.5M lei
- Marjă medie
- 0.3%
- Angajați medie
- 11
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 61.3× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse textile (CAEN 13) — 2024
Industry size
9.2B
RON revenue
Total companies
2.066
Total employees
22.902
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GAVROS FASHION SRL | 724K | 4 | Fabricare produse textile |
| AKY INVEST SRL | 745K | 4 | Fabricare produse textile |
| 4 DESIGN VISION TEX S.R.L. | 794K | 4 | Fabricare produse textile |
| M G FASHION SRL | 797K | 4 | Fabricare produse textile |
| MARALEX IMPEX SRL | 798K | 4 | Fabricare produse textile |
| BENDALUCI S.R.L. | 727K | 4 | Fabricare produse textile |
| IULIANA S.R.L. | 706K | 4 | Fabricare produse textile |
| DECORATIVA SA | 771K | 5 | Fabricare produse textile |
| MIHEL COMPANY S.R.L. | 677K | 4 | Fabricare produse textile |
| BOYULETZ S.R.L. | 863K | 4 | Fabricare produse textile |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 13)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 15.6%
- CA / angajat
- 191K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 20%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 751K
- Profit net
- 119K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 751K | 119K | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SELINE DESIGN SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SELINE DESIGN SRL(current)
- Revenue
- 751K
- Employees
- 4
- Profit
- 119K
- Rank RO
- #180.062
- GAVROS FASHION SRL
- Revenue
- 724K
- Employees
- 4
- Profit
- 258K
- Rank RO
- #185.770
- AKY INVEST SRL
- Revenue
- 745K
- Employees
- 4
- Profit
- -1.8K
- Rank RO
- #182.681
- 4 DESIGN VISION TEX S.R.L.
- Revenue
- 794K
- Employees
- 4
- Profit
- 308K
- Rank RO
- #175.879
- M G FASHION SRL
- Revenue
- 797K
- Employees
- 4
- Profit
- -391K
- Rank RO
- #175.542
- MARALEX IMPEX SRL
- Revenue
- 798K
- Employees
- 4
- Profit
- 220K
- Rank RO
- #175.367
- BENDALUCI S.R.L.
- Revenue
- 727K
- Employees
- 4
- Profit
- 34.4K
- Rank RO
- #185.306
- IULIANA S.R.L.
- Revenue
- 706K
- Employees
- 4
- Profit
- 117K
- Rank RO
- #188.518
- DECORATIVA SA
- Revenue
- 771K
- Employees
- 5
- Profit
- 11.4K
- Rank RO
- #178.941
- MIHEL COMPANY S.R.L.
- Revenue
- 677K
- Employees
- 4
- Profit
- -36.6K
- Rank RO
- #193.075
- BOYULETZ S.R.L.
- Revenue
- 863K
- Employees
- 4
- Profit
- 8.4K
- Rank RO
- #167.497
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SELINE DESIGN SRL(current) | 751K | 4 | 119K | #180.062 |
| GAVROS FASHION SRL | 724K | 4 | 258K | #185.770 |
| AKY INVEST SRL | 745K | 4 | -1.8K | #182.681 |
| 4 DESIGN VISION TEX S.R.L. | 794K | 4 | 308K | #175.879 |
| M G FASHION SRL | 797K | 4 | -391K | #175.542 |
| MARALEX IMPEX SRL | 798K | 4 | 220K | #175.367 |
| BENDALUCI S.R.L. | 727K | 4 | 34.4K | #185.306 |
| IULIANA S.R.L. | 706K | 4 | 117K | #188.518 |
| DECORATIVA SA | 771K | 5 | 11.4K | #178.941 |
| MIHEL COMPANY S.R.L. | 677K | 4 | -36.6K | #193.075 |
| BOYULETZ S.R.L. | 863K | 4 | 8.4K | #167.497 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SELINE DESIGN SRL(you) | GAVROS FASHION SRL | AKY INVEST SRL | 4 DESIGN VISION TEX S.R.L. | M G FASHION SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 751K | 724K | 745K | 794K | 797K |
| Profit | 119K | 258K | -1.8K | 308K | -391K |
| Margin | 15,6% | 35,7% | -0,2% | 38,8% | -49,0% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SELINE DESIGN SRL”.