SEGES CONSTRUC�II S.R.L.
Revenue
1.4M
2024
Profit
1.1M
2024
Employees
1
2024
Margin
72,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SEGES CONSTRUC�II S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 1.4M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.648 la cifra de afaceri, #915 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 72.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SEGES CONSTRUC�II S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 1.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 72.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.648 la cifra de afaceri, #915 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1M lei
- Marjă medie
- 16.2%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.4× față de media industriei
Compania este 4.4× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 71) — 2024
Industry size
29.5B
RON revenue
Total companies
28.608
Total employees
78.684
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| VALLIND ENGINEERING S.R.L. | 1.5M | 1 | Activități profesionale |
| DSA ENVIRONMENT S.R.L. | 1.5M | 1 | Activități profesionale |
| CVR-CANTIERI VITTADELLO SRL | 1.5M | 1 | Activități profesionale |
| STERIADI CONSTRUCT S.R.L. | 1.4M | 1 | Activități profesionale |
| ALTERNATIVE DESIGN SOLUTION S.R.L. | 1.5M | 1 | Activități profesionale |
| AEO ENGINEERING S.R.L. | 1.6M | 1 | Activități profesionale |
| ICON ARHITECTURA CONCEPT S.R.L. | 1.3M | 1 | Activități profesionale |
| RZA CONSULTING S.R.L. | 1.3M | 1 | Activități profesionale |
| INSTINKT FACADES S.R.L. | 1.5M | 1 | Activități profesionale |
| ZENITEX SRL | 1.5M | 1 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 71)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 72.0%
- CA / angajat
- 1.5M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 13%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.4M
- Profit net
- 1.1M
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.4M | 1.1M | 1 |
Explore
Industry (CAEN 71)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SEGES CONSTRUC�II S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SEGES CONSTRUC�II S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 1
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #118.420
- VALLIND ENGINEERING S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 554K
- Rank RO
- #118.890
- DSA ENVIRONMENT S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 965K
- Rank RO
- #117.748
- CVR-CANTIERI VITTADELLO SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 13.1K
- Rank RO
- #116.101
- STERIADI CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 1
- Profit
- 485K
- Rank RO
- #122.323
- ALTERNATIVE DESIGN SOLUTION S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 873K
- Rank RO
- #114.600
- AEO ENGINEERING S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 1
- Profit
- 301K
- Rank RO
- #111.174
- ICON ARHITECTURA CONCEPT S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 1
- Profit
- -1.6M
- Rank RO
- #127.405
- RZA CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 1
- Profit
- 410K
- Rank RO
- #129.544
- INSTINKT FACADES S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 432K
- Rank RO
- #118.413
- ZENITEX SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 919K
- Rank RO
- #118.459
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SEGES CONSTRUC�II S.R.L.(current) | 1.4M | 1 | 1.1M | #118.420 |
| VALLIND ENGINEERING S.R.L. | 1.5M | 1 | 554K | #118.890 |
| DSA ENVIRONMENT S.R.L. | 1.5M | 1 | 965K | #117.748 |
| CVR-CANTIERI VITTADELLO SRL | 1.5M | 1 | 13.1K | #116.101 |
| STERIADI CONSTRUCT S.R.L. | 1.4M | 1 | 485K | #122.323 |
| ALTERNATIVE DESIGN SOLUTION S.R.L. | 1.5M | 1 | 873K | #114.600 |
| AEO ENGINEERING S.R.L. | 1.6M | 1 | 301K | #111.174 |
| ICON ARHITECTURA CONCEPT S.R.L. | 1.3M | 1 | -1.6M | #127.405 |
| RZA CONSULTING S.R.L. | 1.3M | 1 | 410K | #129.544 |
| INSTINKT FACADES S.R.L. | 1.5M | 1 | 432K | #118.413 |
| ZENITEX SRL | 1.5M | 1 | 919K | #118.459 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SEGES CONSTRUC�II S.R.L.(you) | VALLIND ENGINEERING S.R.L. | DSA ENVIRONMENT S.R.L. | CVR-CANTIERI VITTADELLO SRL | STERIADI CONSTRUCT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.4M | 1.5M | 1.5M | 1.5M | 1.4M |
| Profit | 1.1M | 554K | 965K | 13.1K | 485K |
| Margin | 72,0% | 37,8% | 64,9% | 0,9% | 34,6% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SEGES CONSTRUC�II S.R.L.”.