Revenue

1.5M

2024

Profit

432K

2024

Employees

1

2024

Margin

29,3%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

INSTINKT FACADES S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în DAMBOVITA, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.647 la cifra de afaceri, #2.644 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 29.3%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
INSTINKT FACADES S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în DAMBOVITA, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 29.3%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.647 la cifra de afaceri, #2.644 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#2.647 din 28.608 companii

Top 9.2%

Vezi clasamentul

După profit

#2.644 din 28.608 companii

Top 9.2%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#8.469 din 28.608 companii

Top 29.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1M lei
Marjă medie
16.2%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri1.5M lei vs medie industrie 1M lei

Compania este 1.4× față de media industriei

Marjă profit29.3% vs medie industrie 16.2%

Compania este 1.8× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 3

Compania este 0.4× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 71) — 2024

Industry size

29.5B

RON revenue

Total companies

28.608

Total employees

78.684

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
PYRASFALEIAS S.R.L.1.5M1Activități profesionale
ACENDIS HEALTHCARE ROMANIA S.R.L.1.3M1Activități profesionale
SEGES CONSTRUC�II S.R.L.1.5M1Activități profesionale
ZENITEX SRL1.5M1Activități profesionale
CIVICLEX S.R.L.1.5M1Activități profesionale
ALLISO NET SERV 2000 SRL1.5M1Activități profesionale
ANDREEA BE�LIU ARCHITECTURE SRL1.5M1Activități profesionale
DRUMING STUDIO S.R.L.1.5M1Activități profesionale
MARINICA SRL1.5M1Activități profesionale
VALLIND ENGINEERING S.R.L.1.5M1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
29.3%
CA / angajat
1.5M
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 13%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    1.5M
    Profit net
    432K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la INSTINKT FACADES S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricINSTINKT FACADES S.R.L.(you)PYRASFALEIAS S.R.L.ACENDIS HEALTHCARE ROMANIA S.R.L.SEGES CONSTRUC�II S.R.L.ZENITEX SRL
Revenue
1.5M
1.5M
1.3M
1.5M
1.5M
Profit
432K
1M
58.2K
1.1M
919K
Margin
29,3%
66,0%
4,4%
72,0%
62,4%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “INSTINKT FACADES S.R.L.”.