SARALEMS SRL
Revenue
293K
2024
Profit
159K
2024
Employees
1
2024
Margin
37,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SARALEMS SRL este o companie micro din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 293K lei (date 2024). În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #2.184 la cifra de afaceri, #714 la profit, #2.488 la număr angajați din 6.535 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 37.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SARALEMS SRL este o companie micro din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 293K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 37.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #2.184 la cifra de afaceri, #714 la profit, #2.488 la număr angajați din 6.535 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.8M lei
- Marjă medie
- 0.7%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 57.5× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — 2024
Industry size
18.2B
RON revenue
Total companies
6.535
Total employees
34.322
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| HARD WOOD CARPENTERS S.R.L. | 432K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| MOTANU COMPFOREST S.R.L. | 419K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| H L D SERV SRL | 419K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| GRS EXPLO SRL | 419K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| IULYMAR CONSTRUCT RESTAUR�RI S.R.L. | 421K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| IZVORASUL SRL | 421K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| DENICAS MARIA SRL | 417K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| BRAD PALET S.R.L. | 417K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| MIHAELA MAS IONU� S.R.L. | 422K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| BOROTA FOREST S.R.L. | 415K | 1 | Lemn și produse din lemn |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DOLJ
Industrie (CAEN 16)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 37.9%
- CA / angajat
- 419K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 28%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 293K
- Profit net
- 159K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 293K | 159K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SARALEMS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SARALEMS SRL(current)
- Revenue
- 293K
- Employees
- 1
- Profit
- 159K
- Rank RO
- #251.888
- HARD WOOD CARPENTERS S.R.L.
- Revenue
- 432K
- Employees
- 1
- Profit
- -103K
- Rank RO
- #247.818
- MOTANU COMPFOREST S.R.L.
- Revenue
- 419K
- Employees
- 1
- Profit
- -38K
- Rank RO
- #251.977
- H L D SERV SRL
- Revenue
- 419K
- Employees
- 1
- Profit
- 227K
- Rank RO
- #251.993
- GRS EXPLO SRL
- Revenue
- 419K
- Employees
- 1
- Profit
- 78.6K
- Rank RO
- #252.022
- IULYMAR CONSTRUCT RESTAUR�RI S.R.L.
- Revenue
- 421K
- Employees
- 1
- Profit
- 174K
- Rank RO
- #251.378
- IZVORASUL SRL
- Revenue
- 421K
- Employees
- 1
- Profit
- 14.9K
- Rank RO
- #251.345
- DENICAS MARIA SRL
- Revenue
- 417K
- Employees
- 1
- Profit
- -977K
- Rank RO
- #252.495
- BRAD PALET S.R.L.
- Revenue
- 417K
- Employees
- 1
- Profit
- 62.7K
- Rank RO
- #252.668
- MIHAELA MAS IONU� S.R.L.
- Revenue
- 422K
- Employees
- 1
- Profit
- -70.6K
- Rank RO
- #251.050
- BOROTA FOREST S.R.L.
- Revenue
- 415K
- Employees
- 1
- Profit
- 523 lei
- Rank RO
- #253.206
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SARALEMS SRL(current) | 293K | 1 | 159K | #251.888 |
| HARD WOOD CARPENTERS S.R.L. | 432K | 1 | -103K | #247.818 |
| MOTANU COMPFOREST S.R.L. | 419K | 1 | -38K | #251.977 |
| H L D SERV SRL | 419K | 1 | 227K | #251.993 |
| GRS EXPLO SRL | 419K | 1 | 78.6K | #252.022 |
| IULYMAR CONSTRUCT RESTAUR�RI S.R.L. | 421K | 1 | 174K | #251.378 |
| IZVORASUL SRL | 421K | 1 | 14.9K | #251.345 |
| DENICAS MARIA SRL | 417K | 1 | -977K | #252.495 |
| BRAD PALET S.R.L. | 417K | 1 | 62.7K | #252.668 |
| MIHAELA MAS IONU� S.R.L. | 422K | 1 | -70.6K | #251.050 |
| BOROTA FOREST S.R.L. | 415K | 1 | 523 lei | #253.206 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SARALEMS SRL(you) | HARD WOOD CARPENTERS S.R.L. | MOTANU COMPFOREST S.R.L. | H L D SERV SRL | GRS EXPLO SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 293K | 432K | 419K | 419K | 419K |
| Profit | 159K | -103K | -38K | 227K | 78.6K |
| Margin | 37,9% | -23,8% | -9,1% | 54,3% | 18,8% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SARALEMS SRL”.