GRS EXPLO SRL
Revenue
405K
2024
Profit
78.6K
2024
Employees
1
2024
Margin
18,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GRS EXPLO SRL este o companie micro din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 405K lei (date 2024). În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #2.187 la cifra de afaceri, #1.076 la profit, #2.488 la număr angajați din 6.535 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GRS EXPLO SRL este o companie micro din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 405K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #2.187 la cifra de afaceri, #1.076 la profit, #2.488 la număr angajați din 6.535 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.8M lei
- Marjă medie
- 0.7%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 28.4× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — 2024
Industry size
18.2B
RON revenue
Total companies
6.535
Total employees
34.322
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| HOLZCUT JOSHUA S.R.L. | 391K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| CALM WOOD S.R.L. | 389K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| GAVRIDOR PRODPALET S.R.L. | 377K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| DIDU SOUND S.R.L. | 466K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| DENIS PUN SRL | 481K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| H L D SERV SRL | 419K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| MOTANU COMPFOREST S.R.L. | 419K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| SARALEMS SRL | 419K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| DENICAS MARIA SRL | 417K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| BRAD PALET S.R.L. | 417K | 1 | Lemn și produse din lemn |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MURES
Industrie (CAEN 16)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 18.8%
- CA / angajat
- 419K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 28%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 405K
- Profit net
- 78.6K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 405K | 78.6K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GRS EXPLO SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GRS EXPLO SRL(current)
- Revenue
- 405K
- Employees
- 1
- Profit
- 78.6K
- Rank RO
- #252.022
- HOLZCUT JOSHUA S.R.L.
- Revenue
- 391K
- Employees
- 1
- Profit
- 54.4K
- Rank RO
- #261.046
- CALM WOOD S.R.L.
- Revenue
- 389K
- Employees
- 1
- Profit
- 20.8K
- Rank RO
- #261.602
- GAVRIDOR PRODPALET S.R.L.
- Revenue
- 377K
- Employees
- 1
- Profit
- 69.2K
- Rank RO
- #265.681
- DIDU SOUND S.R.L.
- Revenue
- 466K
- Employees
- 1
- Profit
- 312K
- Rank RO
- #237.838
- DENIS PUN SRL
- Revenue
- 481K
- Employees
- 1
- Profit
- 67.3K
- Rank RO
- #233.913
- H L D SERV SRL
- Revenue
- 419K
- Employees
- 1
- Profit
- 227K
- Rank RO
- #251.993
- MOTANU COMPFOREST S.R.L.
- Revenue
- 419K
- Employees
- 1
- Profit
- -38K
- Rank RO
- #251.977
- SARALEMS SRL
- Revenue
- 419K
- Employees
- 1
- Profit
- 159K
- Rank RO
- #251.888
- DENICAS MARIA SRL
- Revenue
- 417K
- Employees
- 1
- Profit
- -977K
- Rank RO
- #252.495
- BRAD PALET S.R.L.
- Revenue
- 417K
- Employees
- 1
- Profit
- 62.7K
- Rank RO
- #252.668
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GRS EXPLO SRL(current) | 405K | 1 | 78.6K | #252.022 |
| HOLZCUT JOSHUA S.R.L. | 391K | 1 | 54.4K | #261.046 |
| CALM WOOD S.R.L. | 389K | 1 | 20.8K | #261.602 |
| GAVRIDOR PRODPALET S.R.L. | 377K | 1 | 69.2K | #265.681 |
| DIDU SOUND S.R.L. | 466K | 1 | 312K | #237.838 |
| DENIS PUN SRL | 481K | 1 | 67.3K | #233.913 |
| H L D SERV SRL | 419K | 1 | 227K | #251.993 |
| MOTANU COMPFOREST S.R.L. | 419K | 1 | -38K | #251.977 |
| SARALEMS SRL | 419K | 1 | 159K | #251.888 |
| DENICAS MARIA SRL | 417K | 1 | -977K | #252.495 |
| BRAD PALET S.R.L. | 417K | 1 | 62.7K | #252.668 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GRS EXPLO SRL(you) | HOLZCUT JOSHUA S.R.L. | CALM WOOD S.R.L. | GAVRIDOR PRODPALET S.R.L. | DIDU SOUND S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 405K | 391K | 389K | 377K | 466K |
| Profit | 78.6K | 54.4K | 20.8K | 69.2K | 312K |
| Margin | 18,8% | 13,9% | 5,3% | 18,3% | 67,0% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GRS EXPLO SRL”.