Revenue

9.9M

2024

Profit

447K

2024

Employees

44

2024

Margin

3,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

SANICOM S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 9.9M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #2.201 la cifra de afaceri, #4.289 la profit, #626 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
SANICOM S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 9.9M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.9%.
Poziție în industrie
În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #2.201 la cifra de afaceri, #4.289 la profit, #626 la număr angajați din 130.296 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#2.201 din 130.296 companii

Top 1.7%

Vezi clasamentul

După profit

#4.289 din 130.296 companii

Top 3.3%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#626 din 130.296 companii

Top 0.5%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
3M lei
Marjă medie
3.7%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri9.9M lei vs medie industrie 3M lei

Compania este 3.3× față de media industriei

Marjă profit3.9% vs medie industrie 3.7%

Compania este 1.1× față de media industriei

Angajați44 vs medie industrie 3

Compania este 13.7× față de media industriei

Industry intelligence

Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024

Industry size

389B

RON revenue

Total companies

130.296

Total employees

418.868

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
DAGHEMANA COM SRL11.6M53Comerț cu amănuntul
HERMES SRL11.5M46Comerț cu amănuntul
PROFISH UNLIMITED S.R.L.11.9M42Comerț cu amănuntul
STARCOM SA12.9M44Comerț cu amănuntul
NATURAL VITA PLUS SRL10.7M45Comerț cu amănuntul
EGEMEN OPTIM PRODUCTION S.R.L.12.3M42Comerț cu amănuntul
ECONOMAT SECTOR 5 SRL10.9M42Comerț cu amănuntul
PRINTRE CARTI SRL10.5M45Comerț cu amănuntul
FARIBO PRODCOM SRL11.9M34Comerț cu amănuntul
EMMA HART INVEST SRL12M40Comerț cu amănuntul

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
3.9%
CA / angajat
263K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 3%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    9.9M
    Profit net
    447K
    Angajați
    44

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la SANICOM S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricSANICOM S.R.L.(you)DAGHEMANA COM SRLHERMES SRLPROFISH UNLIMITED S.R.L.STARCOM SA
Revenue
9.9M
11.6M
11.5M
11.9M
12.9M
Profit
447K
252K
4.1M
-427K
-408K
Margin
3,9%
2,2%
35,6%
-3,6%
-3,2%
Employees
44
53
46
42
44
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “SANICOM S.R.L.”.