DAGHEMANA COM SRL
Revenue
11.4M
2024
Profit
252K
2024
Employees
53
2024
Margin
2,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DAGHEMANA COM SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 11.4M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #2.208 la cifra de afaceri, #7.574 la profit, #478 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DAGHEMANA COM SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 11.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #2.208 la cifra de afaceri, #7.574 la profit, #478 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 3.8× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 16.5× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SANICOM S.R.L. | 11.6M | 44 | Comerț cu amănuntul |
| LA CIMPOE�U SRL | 10.9M | 54 | Comerț cu amănuntul |
| RASITAL SRL | 11.3M | 50 | Comerț cu amănuntul |
| HERMES SRL | 11.5M | 46 | Comerț cu amănuntul |
| FAMILY GRUP HOUSE S.R.L. | 11.1M | 48 | Comerț cu amănuntul |
| EUROARLL SALES S.R.L. | 13.4M | 55 | Comerț cu amănuntul |
| ANTRACT TRADING SRL | 13.6M | 50 | Comerț cu amănuntul |
| OPTI-PLUS VISION SRL | 12.2M | 64 | Comerț cu amănuntul |
| TARTAR SRL | 13M | 47 | Comerț cu amănuntul |
| MASSTEX S.R.L. | 9.2M | 52 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MURES
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.2%
- CA / angajat
- 218K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 11.4M
- Profit net
- 252K
- Angajați
- 53
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 11.4M | 252K | 53 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DAGHEMANA COM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DAGHEMANA COM SRL(current)
- Revenue
- 11.4M
- Employees
- 53
- Profit
- 252K
- Rank RO
- #23.159
- SANICOM S.R.L.
- Revenue
- 11.6M
- Employees
- 44
- Profit
- 447K
- Rank RO
- #23.123
- LA CIMPOE�U SRL
- Revenue
- 10.9M
- Employees
- 54
- Profit
- -7.5M
- Rank RO
- #24.205
- RASITAL SRL
- Revenue
- 11.3M
- Employees
- 50
- Profit
- -2.3M
- Rank RO
- #23.523
- HERMES SRL
- Revenue
- 11.5M
- Employees
- 46
- Profit
- 4.1M
- Rank RO
- #23.199
- FAMILY GRUP HOUSE S.R.L.
- Revenue
- 11.1M
- Employees
- 48
- Profit
- 847K
- Rank RO
- #23.954
- EUROARLL SALES S.R.L.
- Revenue
- 13.4M
- Employees
- 55
- Profit
- -2.8M
- Rank RO
- #20.479
- ANTRACT TRADING SRL
- Revenue
- 13.6M
- Employees
- 50
- Profit
- 633K
- Rank RO
- #20.118
- OPTI-PLUS VISION SRL
- Revenue
- 12.2M
- Employees
- 64
- Profit
- 244K
- Rank RO
- #22.162
- TARTAR SRL
- Revenue
- 13M
- Employees
- 47
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #21.001
- MASSTEX S.R.L.
- Revenue
- 9.2M
- Employees
- 52
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #27.957
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DAGHEMANA COM SRL(current) | 11.4M | 53 | 252K | #23.159 |
| SANICOM S.R.L. | 11.6M | 44 | 447K | #23.123 |
| LA CIMPOE�U SRL | 10.9M | 54 | -7.5M | #24.205 |
| RASITAL SRL | 11.3M | 50 | -2.3M | #23.523 |
| HERMES SRL | 11.5M | 46 | 4.1M | #23.199 |
| FAMILY GRUP HOUSE S.R.L. | 11.1M | 48 | 847K | #23.954 |
| EUROARLL SALES S.R.L. | 13.4M | 55 | -2.8M | #20.479 |
| ANTRACT TRADING SRL | 13.6M | 50 | 633K | #20.118 |
| OPTI-PLUS VISION SRL | 12.2M | 64 | 244K | #22.162 |
| TARTAR SRL | 13M | 47 | 1.2M | #21.001 |
| MASSTEX S.R.L. | 9.2M | 52 | 1.1M | #27.957 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DAGHEMANA COM SRL(you) | SANICOM S.R.L. | LA CIMPOE�U SRL | RASITAL SRL | HERMES SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 11.4M | 11.6M | 10.9M | 11.3M | 11.5M |
| Profit | 252K | 447K | -7.5M | -2.3M | 4.1M |
| Margin | 2,2% | 3,9% | -68,4% | -20,4% | 35,6% |
| Employees | 53 | 44 | 54 | 50 | 46 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DAGHEMANA COM SRL”.