SADACO TECHNIC S.R.L.
Revenue
496K
2024
Profit
302K
2024
Employees
1
2024
Margin
60,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SADACO TECHNIC S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 496K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #6.534 la cifra de afaceri, #3.674 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 60.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SADACO TECHNIC S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 496K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 60.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #6.534 la cifra de afaceri, #3.674 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1M lei
- Marjă medie
- 16.2%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 3.8× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 71) — 2024
Industry size
29.5B
RON revenue
Total companies
28.608
Total employees
78.684
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ADKA DESIGN S.R.L. | 496K | 1 | Activități profesionale |
| PALPRO ENGINEERING SRL | 495K | 1 | Activități profesionale |
| PROFI AGROTOP SRL | 497K | 1 | Activități profesionale |
| GCG DOMA PROIECT SRL | 498K | 1 | Activități profesionale |
| ZAPPA ELECTRO-DESIGN S.R.L. | 491K | 1 | Activități profesionale |
| ETHICONCEPT SRL | 490K | 1 | Activități profesionale |
| ASSEMBLED ARCHITECTURE AND DESIGN S.R.L. | 505K | 1 | Activități profesionale |
| GLENTEK INDUSTRY S.R.L. | 508K | 1 | Activități profesionale |
| VANVISION CONSTRUCTION MANAGEMENT S.R.L. | 482K | 1 | Activități profesionale |
| DIMSTYLE MEP SRL | 478K | 1 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 71)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 60.9%
- CA / angajat
- 496K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 26%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 496K
- Profit net
- 302K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 496K | 302K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 71)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SADACO TECHNIC S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SADACO TECHNIC S.R.L.(current)
- Revenue
- 496K
- Employees
- 1
- Profit
- 302K
- Rank RO
- #230.040
- ADKA DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 496K
- Employees
- 1
- Profit
- 307K
- Rank RO
- #229.957
- PALPRO ENGINEERING SRL
- Revenue
- 495K
- Employees
- 1
- Profit
- 316K
- Rank RO
- #230.281
- PROFI AGROTOP SRL
- Revenue
- 497K
- Employees
- 1
- Profit
- 197K
- Rank RO
- #229.647
- GCG DOMA PROIECT SRL
- Revenue
- 498K
- Employees
- 1
- Profit
- 203K
- Rank RO
- #229.308
- ZAPPA ELECTRO-DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 491K
- Employees
- 1
- Profit
- 223K
- Rank RO
- #231.185
- ETHICONCEPT SRL
- Revenue
- 490K
- Employees
- 1
- Profit
- 322K
- Rank RO
- #231.454
- ASSEMBLED ARCHITECTURE AND DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 505K
- Employees
- 1
- Profit
- 330K
- Rank RO
- #227.653
- GLENTEK INDUSTRY S.R.L.
- Revenue
- 508K
- Employees
- 1
- Profit
- 384K
- Rank RO
- #226.914
- VANVISION CONSTRUCTION MANAGEMENT S.R.L.
- Revenue
- 482K
- Employees
- 1
- Profit
- 399K
- Rank RO
- #233.521
- DIMSTYLE MEP SRL
- Revenue
- 478K
- Employees
- 1
- Profit
- 330K
- Rank RO
- #234.650
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SADACO TECHNIC S.R.L.(current) | 496K | 1 | 302K | #230.040 |
| ADKA DESIGN S.R.L. | 496K | 1 | 307K | #229.957 |
| PALPRO ENGINEERING SRL | 495K | 1 | 316K | #230.281 |
| PROFI AGROTOP SRL | 497K | 1 | 197K | #229.647 |
| GCG DOMA PROIECT SRL | 498K | 1 | 203K | #229.308 |
| ZAPPA ELECTRO-DESIGN S.R.L. | 491K | 1 | 223K | #231.185 |
| ETHICONCEPT SRL | 490K | 1 | 322K | #231.454 |
| ASSEMBLED ARCHITECTURE AND DESIGN S.R.L. | 505K | 1 | 330K | #227.653 |
| GLENTEK INDUSTRY S.R.L. | 508K | 1 | 384K | #226.914 |
| VANVISION CONSTRUCTION MANAGEMENT S.R.L. | 482K | 1 | 399K | #233.521 |
| DIMSTYLE MEP SRL | 478K | 1 | 330K | #234.650 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SADACO TECHNIC S.R.L.(you) | ADKA DESIGN S.R.L. | PALPRO ENGINEERING SRL | PROFI AGROTOP SRL | GCG DOMA PROIECT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 496K | 496K | 495K | 497K | 498K |
| Profit | 302K | 307K | 316K | 197K | 203K |
| Margin | 60,9% | 61,9% | 63,8% | 39,6% | 40,7% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SADACO TECHNIC S.R.L.”.