ROTETEA S.R.L.
Revenue
693K
2024
Profit
143K
2024
Employees
3
2024
Margin
20,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ROTETEA S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 693K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #23.383 la cifra de afaceri, #14.787 la profit, #11.510 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 20.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ROTETEA S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 693K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 20.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #23.383 la cifra de afaceri, #14.787 la profit, #11.510 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 4.9× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AGRIRO FR SRL | 661K | 3 | Comerț en-gros |
| DRAGMIRO SRL | 746K | 3 | Comerț en-gros |
| STORM COFFEE SHOP S.R.L. | 750K | 3 | Comerț en-gros |
| INTERMER INDUSTRIES SRL | 624K | 3 | Comerț en-gros |
| GSM BEST SOFT SRL | 623K | 3 | Comerț en-gros |
| NECTAR IMPEX SRL | 785K | 3 | Comerț en-gros |
| PERFECT PARCHET S.R.L. | 792K | 3 | Comerț en-gros |
| JULIA'S STORE SRL | 604K | 3 | Comerț en-gros |
| G R TEX SRL | 694K | 3 | Comerț en-gros |
| COFFEE & WATER SERVICES SRL | 691K | 3 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DOLJ
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 20.6%
- CA / angajat
- 231K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 21%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 693K
- Profit net
- 143K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 693K | 143K | 3 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ROTETEA S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ROTETEA S.R.L.(current)
- Revenue
- 693K
- Employees
- 3
- Profit
- 143K
- Rank RO
- #190.466
- AGRIRO FR SRL
- Revenue
- 661K
- Employees
- 3
- Profit
- 22.1K
- Rank RO
- #195.830
- DRAGMIRO SRL
- Revenue
- 746K
- Employees
- 3
- Profit
- -47.3K
- Rank RO
- #182.477
- STORM COFFEE SHOP S.R.L.
- Revenue
- 750K
- Employees
- 3
- Profit
- 183K
- Rank RO
- #181.912
- INTERMER INDUSTRIES SRL
- Revenue
- 624K
- Employees
- 3
- Profit
- 26.1K
- Rank RO
- #202.489
- GSM BEST SOFT SRL
- Revenue
- 623K
- Employees
- 3
- Profit
- 10.9K
- Rank RO
- #202.565
- NECTAR IMPEX SRL
- Revenue
- 785K
- Employees
- 3
- Profit
- -31K
- Rank RO
- #177.148
- PERFECT PARCHET S.R.L.
- Revenue
- 792K
- Employees
- 3
- Profit
- 308K
- Rank RO
- #176.158
- JULIA'S STORE SRL
- Revenue
- 604K
- Employees
- 3
- Profit
- -2.6K
- Rank RO
- #206.328
- G R TEX SRL
- Revenue
- 694K
- Employees
- 3
- Profit
- 127K
- Rank RO
- #190.266
- COFFEE & WATER SERVICES SRL
- Revenue
- 691K
- Employees
- 3
- Profit
- 80.4K
- Rank RO
- #190.726
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ROTETEA S.R.L.(current) | 693K | 3 | 143K | #190.466 |
| AGRIRO FR SRL | 661K | 3 | 22.1K | #195.830 |
| DRAGMIRO SRL | 746K | 3 | -47.3K | #182.477 |
| STORM COFFEE SHOP S.R.L. | 750K | 3 | 183K | #181.912 |
| INTERMER INDUSTRIES SRL | 624K | 3 | 26.1K | #202.489 |
| GSM BEST SOFT SRL | 623K | 3 | 10.9K | #202.565 |
| NECTAR IMPEX SRL | 785K | 3 | -31K | #177.148 |
| PERFECT PARCHET S.R.L. | 792K | 3 | 308K | #176.158 |
| JULIA'S STORE SRL | 604K | 3 | -2.6K | #206.328 |
| G R TEX SRL | 694K | 3 | 127K | #190.266 |
| COFFEE & WATER SERVICES SRL | 691K | 3 | 80.4K | #190.726 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ROTETEA S.R.L.(you) | AGRIRO FR SRL | DRAGMIRO SRL | STORM COFFEE SHOP S.R.L. | INTERMER INDUSTRIES SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 693K | 661K | 746K | 750K | 624K |
| Profit | 143K | 22.1K | -47.3K | 183K | 26.1K |
| Margin | 20,6% | 3,3% | -6,3% | 24,5% | 4,2% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ROTETEA S.R.L.”.