Revenue

512K

2024

Profit

127K

2024

Employees

3

2024

Margin

18,3%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

G R TEX SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 512K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #23.366 la cifra de afaceri, #15.625 la profit, #11.510 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.3%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
G R TEX SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 512K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.3%.
Poziție în industrie
În industria de Comerț en-gros (România), compania este #23.366 la cifra de afaceri, #15.625 la profit, #11.510 la număr angajați din 63.035 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#23.366 din 63.035 companii

Top 37.1%

Vezi clasamentul

După profit

#15.625 din 63.035 companii

Top 24.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#11.510 din 63.035 companii

Top 18.3%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
8.1M lei
Marjă medie
4.2%
Angajați medie
5

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri512K lei vs medie industrie 8.1M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit18.3% vs medie industrie 4.2%

Compania este 4.4× față de media industriei

Angajați3 vs medie industrie 5

Compania este 0.6× față de media industriei

Industry intelligence

Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024

Industry size

508B

RON revenue

Total companies

63.035

Total employees

317.294

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
REZIDEN�IAL ROOF S.R.L.673K3Comerț en-gros
ROTETEA S.R.L.693K3Comerț en-gros
ALVECO SRL696K3Comerț en-gros
FASHION STATION SRL696K3Comerț en-gros
RALDENISAN FASHION S.R.L.696K3Comerț en-gros
COFFEE & WATER SERVICES SRL691K3Comerț en-gros
DAVIN IDEEA SRL691K3Comerț en-gros
ELIDA BUSINESS SRL698K3Comerț en-gros
ELKLASYK S.R.L.690K3Comerț en-gros
CRIOMA PROD S.R.L.690K3Comerț en-gros

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
18.3%
CA / angajat
231K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 21%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    512K
    Profit net
    127K
    Angajați
    3

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la G R TEX SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricG R TEX SRL(you)REZIDEN�IAL ROOF S.R.L.ROTETEA S.R.L.ALVECO SRLFASHION STATION SRL
Revenue
512K
673K
693K
696K
696K
Profit
127K
-33.3K
143K
276K
-107K
Margin
18,3%
-5,0%
20,6%
39,7%
-15,3%
Employees
3
3
3
3
3
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “G R TEX SRL”.