RIN GRAND CONSTRUCT SRL
Revenue
429K
2024
Profit
3.8K
2024
Employees
2
2024
Margin
0,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
RIN GRAND CONSTRUCT SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 429K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #17.114 la cifra de afaceri, #24.853 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- RIN GRAND CONSTRUCT SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 429K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #17.114 la cifra de afaceri, #24.853 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| R�LEA & MATIU CONSTRUC�II S.R.L. | 466K | 2 | Construcții |
| �TEFEMI CONSTRUCT SRL | 465K | 2 | Construcții |
| BAU KONKURRENT S.R.L. | 464K | 2 | Construcții |
| ETCONSTRUCT LUX RESIDENCE S.R.L. | 472K | 2 | Construcții |
| SULEANDRA DEZVOLTARE RURALA S.R.L. | 474K | 2 | Construcții |
| IDEAL CONSTRUCTION SRL | 458K | 2 | Construcții |
| VERA&TOTO S.R.L. | 452K | 2 | Construcții |
| AMALIA ANDREEA SRL | 488K | 2 | Construcții |
| CONSLUXART SRL | 447K | 2 | Construcții |
| ROOF BUILD S.R.L. | 447K | 2 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.8%
- CA / angajat
- 234K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 26%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 429K
- Profit net
- 3.8K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 429K | 3.8K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la RIN GRAND CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- RIN GRAND CONSTRUCT SRL(current)
- Revenue
- 429K
- Employees
- 2
- Profit
- 3.8K
- Rank RO
- #237.461
- R�LEA & MATIU CONSTRUC�II S.R.L.
- Revenue
- 466K
- Employees
- 2
- Profit
- 93.9K
- Rank RO
- #237.829
- �TEFEMI CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 465K
- Employees
- 2
- Profit
- -105K
- Rank RO
- #237.969
- BAU KONKURRENT S.R.L.
- Revenue
- 464K
- Employees
- 2
- Profit
- 94.4K
- Rank RO
- #238.289
- ETCONSTRUCT LUX RESIDENCE S.R.L.
- Revenue
- 472K
- Employees
- 2
- Profit
- -101K
- Rank RO
- #236.105
- SULEANDRA DEZVOLTARE RURALA S.R.L.
- Revenue
- 474K
- Employees
- 2
- Profit
- 10.7K
- Rank RO
- #235.543
- IDEAL CONSTRUCTION SRL
- Revenue
- 458K
- Employees
- 2
- Profit
- 83.4K
- Rank RO
- #240.040
- VERA&TOTO S.R.L.
- Revenue
- 452K
- Employees
- 2
- Profit
- 20.2K
- Rank RO
- #241.808
- AMALIA ANDREEA SRL
- Revenue
- 488K
- Employees
- 2
- Profit
- -64.2K
- Rank RO
- #231.987
- CONSLUXART SRL
- Revenue
- 447K
- Employees
- 2
- Profit
- -35.8K
- Rank RO
- #243.176
- ROOF BUILD S.R.L.
- Revenue
- 447K
- Employees
- 2
- Profit
- 94.9K
- Rank RO
- #243.252
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| RIN GRAND CONSTRUCT SRL(current) | 429K | 2 | 3.8K | #237.461 |
| R�LEA & MATIU CONSTRUC�II S.R.L. | 466K | 2 | 93.9K | #237.829 |
| �TEFEMI CONSTRUCT SRL | 465K | 2 | -105K | #237.969 |
| BAU KONKURRENT S.R.L. | 464K | 2 | 94.4K | #238.289 |
| ETCONSTRUCT LUX RESIDENCE S.R.L. | 472K | 2 | -101K | #236.105 |
| SULEANDRA DEZVOLTARE RURALA S.R.L. | 474K | 2 | 10.7K | #235.543 |
| IDEAL CONSTRUCTION SRL | 458K | 2 | 83.4K | #240.040 |
| VERA&TOTO S.R.L. | 452K | 2 | 20.2K | #241.808 |
| AMALIA ANDREEA SRL | 488K | 2 | -64.2K | #231.987 |
| CONSLUXART SRL | 447K | 2 | -35.8K | #243.176 |
| ROOF BUILD S.R.L. | 447K | 2 | 94.9K | #243.252 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | RIN GRAND CONSTRUCT SRL(you) | R�LEA & MATIU CONSTRUC�II S.R.L. | �TEFEMI CONSTRUCT SRL | BAU KONKURRENT S.R.L. | ETCONSTRUCT LUX RESIDENCE S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 429K | 466K | 465K | 464K | 472K |
| Profit | 3.8K | 93.9K | -105K | 94.4K | -101K |
| Margin | 0,8% | 20,2% | -22,6% | 20,3% | -21,5% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “RIN GRAND CONSTRUCT SRL”.