Revenue

248K

2024

Profit

164K

2024

Employees

1

2024

Margin

66,1%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

RICHAN RAISING S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 248K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #3.058 la cifra de afaceri, #1.795 la profit, #2.706 la număr angajați din 5.424 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 66.1%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
RICHAN RAISING S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 248K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 66.1%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #3.058 la cifra de afaceri, #1.795 la profit, #2.706 la număr angajați din 5.424 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#3.058 din 5.424 companii

Top 56.4%

Vezi clasamentul

După profit

#1.795 din 5.424 companii

Top 33.1%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.706 din 5.424 companii

Top 49.9%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
12.4M lei
Marjă medie
7.1%
Angajați medie
15

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri248K lei vs medie industrie 12.4M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit66.1% vs medie industrie 7.1%

Compania este 9.4× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 15

Compania este 0.1× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
DARIAN SI LARISA SRL223K1Construcții
BERNA CONSTRUCT SRL248K1Construcții
OVICRIS ECOLOGIC S.R.L.248K1Construcții
HAPPY FLOR TRAVEL SRL249K1Construcții
MRLB UTILAJE S.R.L.249K1Construcții
P & G CONSULTING CONSTRUCT SRL250K1Construcții
BIT CONSTRUCT AIM S.R.L.247K1Construcții
EDILECOTUL S.R.L.247K1Construcții
NVIS ROAD S.R.L.250K1Construcții
RRD TERACONSTRUCTIONES S.R.L.250K1Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
66.1%
CA / angajat
248K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 39%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    248K
    Profit net
    164K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la RICHAN RAISING S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricRICHAN RAISING S.R.L.(you)DARIAN SI LARISA SRLBERNA CONSTRUCT SRLOVICRIS ECOLOGIC S.R.L.HAPPY FLOR TRAVEL SRL
Revenue
248K
223K
248K
248K
249K
Profit
164K
60.9K
-14.3K
44.6K
74.6K
Margin
66,1%
27,3%
-5,8%
18,0%
30,0%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “RICHAN RAISING S.R.L.”.