REVOLUTION NOVA CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
2M
2024
Profit
301K
2024
Employees
20
2024
Margin
14,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
REVOLUTION NOVA CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #7.322 la cifra de afaceri, #7.395 la profit, #1.676 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- REVOLUTION NOVA CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #7.322 la cifra de afaceri, #7.395 la profit, #1.676 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Compania este 5.5× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SBH S.R.L. | 2.1M | 20 | Construcții |
| KULTIKON PLUS SRL | 2.1M | 20 | Construcții |
| TF LAVANDA S.R.L. | 2M | 20 | Construcții |
| CNC PARTENER COMPANY S.R.L. | 2.3M | 19 | Construcții |
| RETABITA DESIGN CONST S.R.L. | 2M | 19 | Construcții |
| PROFICONCRETE S.R.L. | 2M | 21 | Construcții |
| KEMPES IORDACHE ION S.R.L. | 2.1M | 19 | Construcții |
| GLOB INVEST MUNTENIA S.R.L. | 2M | 19 | Construcții |
| DELCEA CONSTRUCT S.R.L. | 2.1M | 21 | Construcții |
| STATIC CONSTRUCT SRL | 1.8M | 20 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MARAMURES
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 14.9%
- CA / angajat
- 101K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 11%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2M
- Profit net
- 301K
- Angajați
- 20
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2M | 301K | 20 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la REVOLUTION NOVA CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- REVOLUTION NOVA CONSTRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 2M
- Employees
- 20
- Profit
- 301K
- Rank RO
- #94.626
- SBH S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 20
- Profit
- 120K
- Rank RO
- #91.671
- KULTIKON PLUS SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 20
- Profit
- -211K
- Rank RO
- #90.771
- TF LAVANDA S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 20
- Profit
- -2.2M
- Rank RO
- #97.233
- CNC PARTENER COMPANY S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 19
- Profit
- 464K
- Rank RO
- #84.611
- RETABITA DESIGN CONST S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 19
- Profit
- -6.7K
- Rank RO
- #94.453
- PROFICONCRETE S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 21
- Profit
- -298K
- Rank RO
- #95.677
- KEMPES IORDACHE ION S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 19
- Profit
- 787K
- Rank RO
- #93.649
- GLOB INVEST MUNTENIA S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 19
- Profit
- -640K
- Rank RO
- #95.781
- DELCEA CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 21
- Profit
- 233K
- Rank RO
- #92.571
- STATIC CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 20
- Profit
- 187K
- Rank RO
- #101.218
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| REVOLUTION NOVA CONSTRUCT S.R.L.(current) | 2M | 20 | 301K | #94.626 |
| SBH S.R.L. | 2.1M | 20 | 120K | #91.671 |
| KULTIKON PLUS SRL | 2.1M | 20 | -211K | #90.771 |
| TF LAVANDA S.R.L. | 2M | 20 | -2.2M | #97.233 |
| CNC PARTENER COMPANY S.R.L. | 2.3M | 19 | 464K | #84.611 |
| RETABITA DESIGN CONST S.R.L. | 2M | 19 | -6.7K | #94.453 |
| PROFICONCRETE S.R.L. | 2M | 21 | -298K | #95.677 |
| KEMPES IORDACHE ION S.R.L. | 2.1M | 19 | 787K | #93.649 |
| GLOB INVEST MUNTENIA S.R.L. | 2M | 19 | -640K | #95.781 |
| DELCEA CONSTRUCT S.R.L. | 2.1M | 21 | 233K | #92.571 |
| STATIC CONSTRUCT SRL | 1.8M | 20 | 187K | #101.218 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | REVOLUTION NOVA CONSTRUCT S.R.L.(you) | SBH S.R.L. | KULTIKON PLUS SRL | TF LAVANDA S.R.L. | CNC PARTENER COMPANY S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2M | 2.1M | 2.1M | 2M | 2.3M |
| Profit | 301K | 120K | -211K | -2.2M | 464K |
| Margin | 14,9% | 5,7% | -9,9% | -114,4% | 19,9% |
| Employees | 20 | 20 | 20 | 20 | 19 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “REVOLUTION NOVA CONSTRUCT S.R.L.”.