RAN DENTAL CONCEPT SRL
Revenue
854K
2024
Profit
837 lei
2024
Employees
4
2024
Margin
0,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
RAN DENTAL CONCEPT SRL este o companie mică din sectorul Sănătate, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 854K lei (date 2024). În industria de Sănătate (România), compania este #5.029 la cifra de afaceri, #22.635 la profit, #3.109 la număr angajați din 32.469 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- RAN DENTAL CONCEPT SRL este o companie mică din sectorul Sănătate, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 854K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Sănătate (România), compania este #5.029 la cifra de afaceri, #22.635 la profit, #3.109 la număr angajați din 32.469 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Sănătate (CAEN 86) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1000K lei
- Marjă medie
- 15.6%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 1.3× față de media industriei
Industry intelligence
Sănătate (CAEN 86) — 2024
Industry size
32.5B
RON revenue
Total companies
32.469
Total employees
98.239
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GYNECOSAN CONCEPT SRL | 852K | 4 | Sănătate |
| REUMA STOP CONSULT S.R.L. | 904K | 4 | Sănătate |
| CLINICA STOMATOLOGIC� SARADENT SRL | 799K | 4 | Sănătate |
| ENDOSCOPIE ARGES SRL | 774K | 4 | Sănătate |
| CENTRUL POLICLINIC PULSMED S.R.L. | 773K | 4 | Sănătate |
| DENTABENE MEDICAL SRL | 854K | 4 | Sănătate |
| SINAPSIS S.R.L. | 854K | 4 | Sănătate |
| SMILE ZONE S.R.L. | 854K | 4 | Sănătate |
| ELMAR DENT S.R.L. | 852K | 4 | Sănătate |
| ALPHA GROUP S.R.L. | 855K | 4 | Sănătate |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ARGES
Industrie (CAEN 86)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.1%
- CA / angajat
- 213K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 19%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 854K
- Profit net
- 837 lei
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 854K | 837 lei | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la RAN DENTAL CONCEPT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- RAN DENTAL CONCEPT SRL(current)
- Revenue
- 854K
- Employees
- 4
- Profit
- 837 lei
- Rank RO
- #168.555
- GYNECOSAN CONCEPT SRL
- Revenue
- 852K
- Employees
- 4
- Profit
- 65.9K
- Rank RO
- #168.719
- REUMA STOP CONSULT S.R.L.
- Revenue
- 904K
- Employees
- 4
- Profit
- 313K
- Rank RO
- #162.786
- CLINICA STOMATOLOGIC� SARADENT SRL
- Revenue
- 799K
- Employees
- 4
- Profit
- 82.6K
- Rank RO
- #175.284
- ENDOSCOPIE ARGES SRL
- Revenue
- 774K
- Employees
- 4
- Profit
- 230K
- Rank RO
- #178.544
- CENTRUL POLICLINIC PULSMED S.R.L.
- Revenue
- 773K
- Employees
- 4
- Profit
- -55.4K
- Rank RO
- #178.751
- DENTABENE MEDICAL SRL
- Revenue
- 854K
- Employees
- 4
- Profit
- 323K
- Rank RO
- #168.525
- SINAPSIS S.R.L.
- Revenue
- 854K
- Employees
- 4
- Profit
- 291K
- Rank RO
- #168.591
- SMILE ZONE S.R.L.
- Revenue
- 854K
- Employees
- 4
- Profit
- 115K
- Rank RO
- #168.517
- ELMAR DENT S.R.L.
- Revenue
- 852K
- Employees
- 4
- Profit
- 94.1K
- Rank RO
- #168.720
- ALPHA GROUP S.R.L.
- Revenue
- 855K
- Employees
- 4
- Profit
- 114K
- Rank RO
- #168.369
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| RAN DENTAL CONCEPT SRL(current) | 854K | 4 | 837 lei | #168.555 |
| GYNECOSAN CONCEPT SRL | 852K | 4 | 65.9K | #168.719 |
| REUMA STOP CONSULT S.R.L. | 904K | 4 | 313K | #162.786 |
| CLINICA STOMATOLOGIC� SARADENT SRL | 799K | 4 | 82.6K | #175.284 |
| ENDOSCOPIE ARGES SRL | 774K | 4 | 230K | #178.544 |
| CENTRUL POLICLINIC PULSMED S.R.L. | 773K | 4 | -55.4K | #178.751 |
| DENTABENE MEDICAL SRL | 854K | 4 | 323K | #168.525 |
| SINAPSIS S.R.L. | 854K | 4 | 291K | #168.591 |
| SMILE ZONE S.R.L. | 854K | 4 | 115K | #168.517 |
| ELMAR DENT S.R.L. | 852K | 4 | 94.1K | #168.720 |
| ALPHA GROUP S.R.L. | 855K | 4 | 114K | #168.369 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | RAN DENTAL CONCEPT SRL(you) | GYNECOSAN CONCEPT SRL | REUMA STOP CONSULT S.R.L. | CLINICA STOMATOLOGIC� SARADENT SRL | ENDOSCOPIE ARGES SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 854K | 852K | 904K | 799K | 774K |
| Profit | 837 lei | 65.9K | 313K | 82.6K | 230K |
| Margin | 0,1% | 7,7% | 34,6% | 10,3% | 29,8% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “RAN DENTAL CONCEPT SRL”.