RAICER PROD S.R.L.
Revenue
38.1K
2024
Profit
17.6K
2024
Employees
—
2024
Margin
46,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
RAICER PROD S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 38.1K lei (date 2024). În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #1.308 la cifra de afaceri, #672 la profit, #1.332 la număr angajați din 2.066 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 46.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- RAICER PROD S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 38.1K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 46.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #1.308 la cifra de afaceri, #672 la profit, #1.332 la număr angajați din 2.066 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse textile (CAEN 13) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.5M lei
- Marjă medie
- 0.3%
- Angajați medie
- 11
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 180.9× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse textile (CAEN 13) — 2024
Industry size
9.2B
RON revenue
Total companies
2.066
Total employees
22.902
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| IMPRIVAX SRL | 33.7K | 1 | Fabricare produse textile |
| SOFT PILLOW S.R.L. | 38.6K | 1 | Fabricare produse textile |
| RAVLEMAR LOU CONF S.R.L. | 37.3K | 1 | Fabricare produse textile |
| NEM?EANCA SRL | 37.2K | 1 | Fabricare produse textile |
| ELI L�SLEAN S.R.L. | 39K | 1 | Fabricare produse textile |
| ALLTOP BLINDS S.R.L. | 37.2K | 1 | Fabricare produse textile |
| BRODESCU S.R.L. | 39.1K | 1 | Fabricare produse textile |
| FILIP'S WORKSHOP S.R.L. | 37K | 1 | Fabricare produse textile |
| MTIM LAVETE TEX S.R.L. | 39.2K | 1 | Fabricare produse textile |
| VIRCRIS TAP PROD SRL | 39.4K | 1 | Fabricare produse textile |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BACAU
Industrie (CAEN 13)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 46.2%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 66%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 38.1K
- Profit net
- 17.6K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 38.1K | 17.6K | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la RAICER PROD S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- RAICER PROD S.R.L.(current)
- Revenue
- 38.1K
- Employees
- 0
- Profit
- 17.6K
- Rank RO
- #590.837
- IMPRIVAX SRL
- Revenue
- 33.7K
- Employees
- 1
- Profit
- 2.1K
- Rank RO
- #599.919
- SOFT PILLOW S.R.L.
- Revenue
- 38.6K
- Employees
- 1
- Profit
- 5.7K
- Rank RO
- #589.863
- RAVLEMAR LOU CONF S.R.L.
- Revenue
- 37.3K
- Employees
- 1
- Profit
- -7.7K
- Rank RO
- #592.430
- NEM?EANCA SRL
- Revenue
- 37.2K
- Employees
- 1
- Profit
- -54.6K
- Rank RO
- #592.655
- ELI L�SLEAN S.R.L.
- Revenue
- 39K
- Employees
- 1
- Profit
- -3.1K
- Rank RO
- #589.114
- ALLTOP BLINDS S.R.L.
- Revenue
- 37.2K
- Employees
- 1
- Profit
- 10.1K
- Rank RO
- #592.692
- BRODESCU S.R.L.
- Revenue
- 39.1K
- Employees
- 1
- Profit
- -10.6K
- Rank RO
- #588.847
- FILIP'S WORKSHOP S.R.L.
- Revenue
- 37K
- Employees
- 1
- Profit
- 4.7K
- Rank RO
- #593.085
- MTIM LAVETE TEX S.R.L.
- Revenue
- 39.2K
- Employees
- 1
- Profit
- 30.3K
- Rank RO
- #588.635
- VIRCRIS TAP PROD SRL
- Revenue
- 39.4K
- Employees
- 1
- Profit
- -31.4K
- Rank RO
- #588.316
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| RAICER PROD S.R.L.(current) | 38.1K | 0 | 17.6K | #590.837 |
| IMPRIVAX SRL | 33.7K | 1 | 2.1K | #599.919 |
| SOFT PILLOW S.R.L. | 38.6K | 1 | 5.7K | #589.863 |
| RAVLEMAR LOU CONF S.R.L. | 37.3K | 1 | -7.7K | #592.430 |
| NEM?EANCA SRL | 37.2K | 1 | -54.6K | #592.655 |
| ELI L�SLEAN S.R.L. | 39K | 1 | -3.1K | #589.114 |
| ALLTOP BLINDS S.R.L. | 37.2K | 1 | 10.1K | #592.692 |
| BRODESCU S.R.L. | 39.1K | 1 | -10.6K | #588.847 |
| FILIP'S WORKSHOP S.R.L. | 37K | 1 | 4.7K | #593.085 |
| MTIM LAVETE TEX S.R.L. | 39.2K | 1 | 30.3K | #588.635 |
| VIRCRIS TAP PROD SRL | 39.4K | 1 | -31.4K | #588.316 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | RAICER PROD S.R.L.(you) | IMPRIVAX SRL | SOFT PILLOW S.R.L. | RAVLEMAR LOU CONF S.R.L. | NEM?EANCA SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 38.1K | 33.7K | 38.6K | 37.3K | 37.2K |
| Profit | 17.6K | 2.1K | 5.7K | -7.7K | -54.6K |
| Margin | 46,2% | 6,2% | 14,9% | -20,6% | -146,7% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “RAICER PROD S.R.L.”.