QUANTIC ELECTRO-CONSTRUCT S.R.L.

CUI 49626148·Construcții·Timis·Founded 2024

Revenue

2.5M

2024

Profit

381K

2024

Employees

21

2024

Margin

15,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

QUANTIC ELECTRO-CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 2.5M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #3.425 la cifra de afaceri, #3.718 la profit, #1.077 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.4%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
QUANTIC ELECTRO-CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 2.5M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.4%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #3.425 la cifra de afaceri, #3.718 la profit, #1.077 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#3.425 din 39.568 companii

Top 8.7%

Vezi clasamentul

După profit

#3.718 din 39.568 companii

Top 9.4%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.077 din 39.568 companii

Top 2.7%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri2.5M lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 1.7× față de media industriei

Marjă profit15.4% vs medie industrie 11.2%

Compania este 1.4× față de media industriei

Angajați21 vs medie industrie 4

Compania este 5.8× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
CROCONSTRUCT CIRCLE S.R.L.2.7M21Construcții
BAVARIA SERVICE S.R.L.2.5M21Construcții
PERSOLIT S.R.L.2.5M21Construcții
B.N.C. BUILD S.R.L.2.5M22Construcții
GROZE SANITHERM INSTAL SRL2M21Construcții
FABIO BEST EASY ENGINEERING S.R.L.2.5M22Construcții
SMART & FAST MONTAJ SRL2.3M21Construcții
INNOVATION ANKA SRL2.4M22Construcții
ELIPSA SRL2.7M21Construcții
DUBLUMAR SRL2.6M20Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
15.4%
CA / angajat
118K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 9%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    2.5M
    Profit net
    381K
    Angajați
    21

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la QUANTIC ELECTRO-CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricQUANTIC ELECTRO-CONSTRUCT S.R.L.(you)CROCONSTRUCT CIRCLE S.R.L.BAVARIA SERVICE S.R.L.PERSOLIT S.R.L.B.N.C. BUILD S.R.L.
Revenue
2.5M
2.7M
2.5M
2.5M
2.5M
Profit
381K
719K
11.3K
1.3M
-200K
Margin
15,4%
26,5%
0,5%
52,9%
-8,1%
Employees
21
21
21
21
22
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “QUANTIC ELECTRO-CONSTRUCT S.R.L.”.