ELIPSA SRL
Revenue
2.7M
2024
Profit
39.2K
2024
Employees
21
2024
Margin
1,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ELIPSA SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în DAMBOVITA, având o cifră de afaceri de 2.7M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #3.179 la cifra de afaceri, #13.533 la profit, #1.077 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ELIPSA SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în DAMBOVITA, având o cifră de afaceri de 2.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #3.179 la cifra de afaceri, #13.533 la profit, #1.077 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.9× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 5.8× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CROCONSTRUCT CIRCLE S.R.L. | 2.7M | 21 | Construcții |
| OPTIM SIG INSTAL S.R.L. | 2.9M | 21 | Construcții |
| TRICON WOOD S.R.L. | 3M | 19 | Construcții |
| CONELECTRO TEHNIC S.R.L. | 2.9M | 21 | Construcții |
| RESA STORAGE INSTAL S.R.L. | 2.6M | 20 | Construcții |
| BAVARIA SERVICE S.R.L. | 2.5M | 21 | Construcții |
| QUANTIC ELECTRO-CONSTRUCT S.R.L. | 2.5M | 21 | Construcții |
| RAUM GRUP BP SRL | 2.6M | 22 | Construcții |
| PERSOLIT S.R.L. | 2.5M | 21 | Construcții |
| I & D ELECTRIC SOFT CONSTRUCTION SRL | 2.8M | 20 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DAMBOVITA
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.5%
- CA / angajat
- 128K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 8%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.7M
- Profit net
- 39.2K
- Angajați
- 21
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.7M | 39.2K | 21 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ELIPSA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ELIPSA SRL(current)
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 21
- Profit
- 39.2K
- Rank RO
- #74.289
- CROCONSTRUCT CIRCLE S.R.L.
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 21
- Profit
- 719K
- Rank RO
- #73.781
- OPTIM SIG INSTAL S.R.L.
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 21
- Profit
- 27.1K
- Rank RO
- #70.984
- TRICON WOOD S.R.L.
- Revenue
- 3M
- Employees
- 19
- Profit
- 39.5K
- Rank RO
- #68.967
- CONELECTRO TEHNIC S.R.L.
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 21
- Profit
- 4.9K
- Rank RO
- #70.358
- RESA STORAGE INSTAL S.R.L.
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 20
- Profit
- 239K
- Rank RO
- #75.587
- BAVARIA SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 21
- Profit
- 11.3K
- Rank RO
- #78.936
- QUANTIC ELECTRO-CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 21
- Profit
- 381K
- Rank RO
- #79.451
- RAUM GRUP BP SRL
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 22
- Profit
- 412K
- Rank RO
- #76.473
- PERSOLIT S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 21
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #80.017
- I & D ELECTRIC SOFT CONSTRUCTION SRL
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 20
- Profit
- -744K
- Rank RO
- #71.985
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ELIPSA SRL(current) | 2.7M | 21 | 39.2K | #74.289 |
| CROCONSTRUCT CIRCLE S.R.L. | 2.7M | 21 | 719K | #73.781 |
| OPTIM SIG INSTAL S.R.L. | 2.9M | 21 | 27.1K | #70.984 |
| TRICON WOOD S.R.L. | 3M | 19 | 39.5K | #68.967 |
| CONELECTRO TEHNIC S.R.L. | 2.9M | 21 | 4.9K | #70.358 |
| RESA STORAGE INSTAL S.R.L. | 2.6M | 20 | 239K | #75.587 |
| BAVARIA SERVICE S.R.L. | 2.5M | 21 | 11.3K | #78.936 |
| QUANTIC ELECTRO-CONSTRUCT S.R.L. | 2.5M | 21 | 381K | #79.451 |
| RAUM GRUP BP SRL | 2.6M | 22 | 412K | #76.473 |
| PERSOLIT S.R.L. | 2.5M | 21 | 1.3M | #80.017 |
| I & D ELECTRIC SOFT CONSTRUCTION SRL | 2.8M | 20 | -744K | #71.985 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ELIPSA SRL(you) | CROCONSTRUCT CIRCLE S.R.L. | OPTIM SIG INSTAL S.R.L. | TRICON WOOD S.R.L. | CONELECTRO TEHNIC S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.7M | 2.7M | 2.9M | 3M | 2.9M |
| Profit | 39.2K | 719K | 27.1K | 39.5K | 4.9K |
| Margin | 1,5% | 26,5% | 0,9% | 1,3% | 0,2% |
| Employees | 21 | 21 | 21 | 19 | 21 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ELIPSA SRL”.