PROFCEISS ELECTRIC S.R.L.

CUI 37131030·Construcții·Ilfov·Founded 2024

Revenue

11.1M

2024

Profit

1.2M

2024

Employees

11

2024

Margin

11,1%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

PROFCEISS ELECTRIC S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 11.1M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #831 la cifra de afaceri, #1.085 la profit, #2.410 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.1%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
PROFCEISS ELECTRIC S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 11.1M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.1%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #831 la cifra de afaceri, #1.085 la profit, #2.410 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#831 din 39.568 companii

Top 2.1%

Vezi clasamentul

După profit

#1.085 din 39.568 companii

Top 2.7%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.410 din 39.568 companii

Top 6.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri11.1M lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 7.8× față de media industriei

Marjă profit11.1% vs medie industrie 11.2%

Compania este 1.0× față de media industriei

Angajați11 vs medie industrie 4

Compania este 3.0× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
CONDAX S.A.11.2M11Construcții
ANDCOR SRL10.9M11Construcții
PROPER FLOOR S.R.L.10.7M11Construcții
LORD OF FARM SRL11.7M11Construcții
DIVERS CONSTRUCT SRL11.8M11Construcții
MEKO EXPERT SRL10.9M12Construcții
COMAR CONSTRUCT S.R.L.10.5M9Construcții
TEAM ELECTRIC RO S.R.L.11.5M12Construcții
TOTAL GRUP SOLUTIONS SRL12.7M11Construcții
CONRAN S.R.L.12.8M11Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
11.1%
CA / angajat
1M
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 3%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    11.1M
    Profit net
    1.2M
    Angajați
    11

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la PROFCEISS ELECTRIC S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricPROFCEISS ELECTRIC S.R.L.(you)CONDAX S.A.ANDCOR SRLPROPER FLOOR S.R.L.LORD OF FARM SRL
Revenue
11.1M
11.2M
10.9M
10.7M
11.7M
Profit
1.2M
6M
600K
1.2M
3.8M
Margin
11,1%
53,6%
5,5%
11,3%
32,8%
Employees
11
11
11
11
11
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “PROFCEISS ELECTRIC S.R.L.”.