TEAM ELECTRIC RO S.R.L.
Revenue
11.5M
2024
Profit
1.4M
2024
Employees
12
2024
Margin
12,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TEAM ELECTRIC RO S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 11.5M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #789 la cifra de afaceri, #897 la profit, #2.182 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TEAM ELECTRIC RO S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 11.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #789 la cifra de afaceri, #897 la profit, #2.182 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 8.1× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este 3.3× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SUBTRANSCON S.R.L. | 11.8M | 12 | Construcții |
| FORUM BUSINESS SRL | 11.2M | 14 | Construcții |
| MEKO EXPERT SRL | 10.9M | 12 | Construcții |
| IOANNINA IMPEX SRL | 12.3M | 12 | Construcții |
| DOCEROM SISTEM SRL | 10.9M | 14 | Construcții |
| ROMINSTAL SOLAR SRL | 11.5M | 13 | Construcții |
| HIDRO - ACTIV SRL | 11.5M | 13 | Construcții |
| TECHNOFLOOR SRL | 10.5M | 12 | Construcții |
| GENERAL HOUSE TECH SRL | 11.7M | 13 | Construcții |
| LORD OF FARM SRL | 11.7M | 11 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GALATI
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 12.4%
- CA / angajat
- 962K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 11.5M
- Profit net
- 1.4M
- Angajați
- 12
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 11.5M | 1.4M | 12 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TEAM ELECTRIC RO S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TEAM ELECTRIC RO S.R.L.(current)
- Revenue
- 11.5M
- Employees
- 12
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #23.175
- SUBTRANSCON S.R.L.
- Revenue
- 11.8M
- Employees
- 12
- Profit
- 2.8M
- Rank RO
- #22.729
- FORUM BUSINESS SRL
- Revenue
- 11.2M
- Employees
- 14
- Profit
- 3.6M
- Rank RO
- #23.731
- MEKO EXPERT SRL
- Revenue
- 10.9M
- Employees
- 12
- Profit
- 2.8M
- Rank RO
- #24.286
- IOANNINA IMPEX SRL
- Revenue
- 12.3M
- Employees
- 12
- Profit
- 2.1M
- Rank RO
- #21.965
- DOCEROM SISTEM SRL
- Revenue
- 10.9M
- Employees
- 14
- Profit
- 2M
- Rank RO
- #24.250
- ROMINSTAL SOLAR SRL
- Revenue
- 11.5M
- Employees
- 13
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #23.218
- HIDRO - ACTIV SRL
- Revenue
- 11.5M
- Employees
- 13
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #23.244
- TECHNOFLOOR SRL
- Revenue
- 10.5M
- Employees
- 12
- Profit
- 477K
- Rank RO
- #24.906
- GENERAL HOUSE TECH SRL
- Revenue
- 11.7M
- Employees
- 13
- Profit
- 118K
- Rank RO
- #22.933
- LORD OF FARM SRL
- Revenue
- 11.7M
- Employees
- 11
- Profit
- 3.8M
- Rank RO
- #22.920
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TEAM ELECTRIC RO S.R.L.(current) | 11.5M | 12 | 1.4M | #23.175 |
| SUBTRANSCON S.R.L. | 11.8M | 12 | 2.8M | #22.729 |
| FORUM BUSINESS SRL | 11.2M | 14 | 3.6M | #23.731 |
| MEKO EXPERT SRL | 10.9M | 12 | 2.8M | #24.286 |
| IOANNINA IMPEX SRL | 12.3M | 12 | 2.1M | #21.965 |
| DOCEROM SISTEM SRL | 10.9M | 14 | 2M | #24.250 |
| ROMINSTAL SOLAR SRL | 11.5M | 13 | 1.7M | #23.218 |
| HIDRO - ACTIV SRL | 11.5M | 13 | 1.4M | #23.244 |
| TECHNOFLOOR SRL | 10.5M | 12 | 477K | #24.906 |
| GENERAL HOUSE TECH SRL | 11.7M | 13 | 118K | #22.933 |
| LORD OF FARM SRL | 11.7M | 11 | 3.8M | #22.920 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TEAM ELECTRIC RO S.R.L.(you) | SUBTRANSCON S.R.L. | FORUM BUSINESS SRL | MEKO EXPERT SRL | IOANNINA IMPEX SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 11.5M | 11.8M | 11.2M | 10.9M | 12.3M |
| Profit | 1.4M | 2.8M | 3.6M | 2.8M | 2.1M |
| Margin | 12,4% | 23,5% | 32,0% | 25,6% | 16,8% |
| Employees | 12 | 12 | 14 | 12 | 12 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TEAM ELECTRIC RO S.R.L.”.