PROD COMPANY S.R.L.
Revenue
2M
2024
Profit
968K
2024
Employees
7
2024
Margin
23,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PROD COMPANY S.R.L. este o companie mică din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #2.742 la cifra de afaceri, #876 la profit, #2.263 la număr angajați din 21.135 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 23.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PROD COMPANY S.R.L. este o companie mică din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 23.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #2.742 la cifra de afaceri, #876 la profit, #2.263 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este 7.9× față de media industriei
Compania este 1.8× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TOTAL AGRO GRAIN SRL | 4.1M | 7 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| EMI INTERAGRO SRL | 3.9M | 7 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO-COMPANY TAPUS S.R.L. | 3.8M | 7 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO-ZOO LUPU SRL | 3.8M | 7 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| FUDULEA TRADING SRL | 4.4M | 7 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO SIL-CO STAR SRL | 3.6M | 7 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO N.S.98 SRL | 3.6M | 7 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| VEGETALPROD FARUL S.R.L. | 4.6M | 7 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| PLANTPROTECT PUSTA S.R.L. | 4M | 7 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| CEREAL BORGHESANA S.R.L. | 4M | 7 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CONSTANTA
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 23.9%
- CA / angajat
- 578K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2M
- Profit net
- 968K
- Angajați
- 7
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2M | 968K | 7 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PROD COMPANY S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PROD COMPANY S.R.L.(current)
- Revenue
- 2M
- Employees
- 7
- Profit
- 968K
- Rank RO
- #54.659
- TOTAL AGRO GRAIN SRL
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 7
- Profit
- 33.1K
- Rank RO
- #53.690
- EMI INTERAGRO SRL
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 7
- Profit
- 603K
- Rank RO
- #56.719
- AGRO-COMPANY TAPUS S.R.L.
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 7
- Profit
- 519K
- Rank RO
- #57.261
- AGRO-ZOO LUPU SRL
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 7
- Profit
- 46K
- Rank RO
- #57.611
- FUDULEA TRADING SRL
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 7
- Profit
- 406K
- Rank RO
- #51.231
- AGRO SIL-CO STAR SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 7
- Profit
- 151K
- Rank RO
- #59.388
- AGRO N.S.98 SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 7
- Profit
- 293K
- Rank RO
- #59.791
- VEGETALPROD FARUL S.R.L.
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 7
- Profit
- 671K
- Rank RO
- #49.145
- PLANTPROTECT PUSTA S.R.L.
- Revenue
- 4M
- Employees
- 7
- Profit
- 119K
- Rank RO
- #54.698
- CEREAL BORGHESANA S.R.L.
- Revenue
- 4M
- Employees
- 7
- Profit
- 707K
- Rank RO
- #54.596
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PROD COMPANY S.R.L.(current) | 2M | 7 | 968K | #54.659 |
| TOTAL AGRO GRAIN SRL | 4.1M | 7 | 33.1K | #53.690 |
| EMI INTERAGRO SRL | 3.9M | 7 | 603K | #56.719 |
| AGRO-COMPANY TAPUS S.R.L. | 3.8M | 7 | 519K | #57.261 |
| AGRO-ZOO LUPU SRL | 3.8M | 7 | 46K | #57.611 |
| FUDULEA TRADING SRL | 4.4M | 7 | 406K | #51.231 |
| AGRO SIL-CO STAR SRL | 3.6M | 7 | 151K | #59.388 |
| AGRO N.S.98 SRL | 3.6M | 7 | 293K | #59.791 |
| VEGETALPROD FARUL S.R.L. | 4.6M | 7 | 671K | #49.145 |
| PLANTPROTECT PUSTA S.R.L. | 4M | 7 | 119K | #54.698 |
| CEREAL BORGHESANA S.R.L. | 4M | 7 | 707K | #54.596 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PROD COMPANY S.R.L.(you) | TOTAL AGRO GRAIN SRL | EMI INTERAGRO SRL | AGRO-COMPANY TAPUS S.R.L. | AGRO-ZOO LUPU SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2M | 4.1M | 3.9M | 3.8M | 3.8M |
| Profit | 968K | 33.1K | 603K | 519K | 46K |
| Margin | 23,9% | 0,8% | 15,6% | 13,6% | 1,2% |
| Employees | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PROD COMPANY S.R.L.”.