Revenue

864K

2024

Profit

280K

2024

Employees

4

2024

Margin

31,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

POWER ON SOLUTIONS S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 864K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #4.194 la cifra de afaceri, #3.915 la profit, #2.543 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 31.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
POWER ON SOLUTIONS S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 864K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 31.9%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #4.194 la cifra de afaceri, #3.915 la profit, #2.543 la număr angajați din 28.608 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#4.194 din 28.608 companii

Top 14.7%

Vezi clasamentul

După profit

#3.915 din 28.608 companii

Top 13.7%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.543 din 28.608 companii

Top 8.9%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1M lei
Marjă medie
16.2%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri864K lei vs medie industrie 1M lei

Compania este 0.8× față de media industriei

Marjă profit31.9% vs medie industrie 16.2%

Compania este 2.0× față de media industriei

Angajați4 vs medie industrie 3

Compania este 1.5× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 71) — 2024

Industry size

29.5B

RON revenue

Total companies

28.608

Total employees

78.684

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ADAM'S CONSTRUCT SRL871K4Activități profesionale
TOP-AS S.R.L.885K4Activități profesionale
ATELIER 21 SRL889K4Activități profesionale
GRAPHIC SPACE SRL920K4Activități profesionale
GM - CAD S.R.L.980K4Activități profesionale
KDR GEOMATICS SRL767K4Activități profesionale
FARKAS PROD COM S.R.L.881K4Activități profesionale
AQUACONS S.R.L.870K4Activități profesionale
ROMSERV IT SRL869K4Activități profesionale
CRISTIAN AUTOTEST S.R.L.884K4Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
31.9%
CA / angajat
219K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 18%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    864K
    Profit net
    280K
    Angajați
    4

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la POWER ON SOLUTIONS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricPOWER ON SOLUTIONS S.R.L.(you)ADAM'S CONSTRUCT SRLTOP-AS S.R.L.ATELIER 21 SRLGRAPHIC SPACE SRL
Revenue
864K
871K
885K
889K
920K
Profit
280K
345K
349K
42.4K
59.1K
Margin
31,9%
39,6%
39,4%
4,8%
6,4%
Employees
4
4
4
4
4
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “POWER ON SOLUTIONS S.R.L.”.