ADAM'S CONSTRUCT SRL
Revenue
871K
2024
Profit
345K
2024
Employees
4
2024
Margin
39,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ADAM'S CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 871K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #4.216 la cifra de afaceri, #3.295 la profit, #2.543 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 39.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ADAM'S CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 871K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 39.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #4.216 la cifra de afaceri, #3.295 la profit, #2.543 la număr angajați din 28.608 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1M lei
- Marjă medie
- 16.2%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este 2.4× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 71) — 2024
Industry size
29.5B
RON revenue
Total companies
28.608
Total employees
78.684
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| POWER ON SOLUTIONS S.R.L. | 876K | 4 | Activități profesionale |
| TOP-AS S.R.L. | 885K | 4 | Activități profesionale |
| ATELIER 21 SRL | 889K | 4 | Activități profesionale |
| GRAPHIC SPACE SRL | 920K | 4 | Activități profesionale |
| GM - CAD S.R.L. | 980K | 4 | Activități profesionale |
| KDR GEOMATICS SRL | 767K | 4 | Activități profesionale |
| AQUACONS S.R.L. | 870K | 4 | Activități profesionale |
| ROMSERV IT SRL | 869K | 4 | Activități profesionale |
| ZENIT SRL | 868K | 4 | Activități profesionale |
| EUROCAD GLOBAL PROCESSING SRL | 865K | 4 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TIMIS
Industrie (CAEN 71)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 39.6%
- CA / angajat
- 218K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 19%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 871K
- Profit net
- 345K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 871K | 345K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 71)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ADAM'S CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ADAM'S CONSTRUCT SRL(current)
- Revenue
- 871K
- Employees
- 4
- Profit
- 345K
- Rank RO
- #166.563
- POWER ON SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 876K
- Employees
- 4
- Profit
- 280K
- Rank RO
- #165.914
- TOP-AS S.R.L.
- Revenue
- 885K
- Employees
- 4
- Profit
- 349K
- Rank RO
- #164.988
- ATELIER 21 SRL
- Revenue
- 889K
- Employees
- 4
- Profit
- 42.4K
- Rank RO
- #164.491
- GRAPHIC SPACE SRL
- Revenue
- 920K
- Employees
- 4
- Profit
- 59.1K
- Rank RO
- #161.128
- GM - CAD S.R.L.
- Revenue
- 980K
- Employees
- 4
- Profit
- 3.2K
- Rank RO
- #155.043
- KDR GEOMATICS SRL
- Revenue
- 767K
- Employees
- 4
- Profit
- 45K
- Rank RO
- #179.516
- AQUACONS S.R.L.
- Revenue
- 870K
- Employees
- 4
- Profit
- 293K
- Rank RO
- #166.656
- ROMSERV IT SRL
- Revenue
- 869K
- Employees
- 4
- Profit
- 7.7K
- Rank RO
- #166.756
- ZENIT SRL
- Revenue
- 868K
- Employees
- 4
- Profit
- 237K
- Rank RO
- #166.887
- EUROCAD GLOBAL PROCESSING SRL
- Revenue
- 865K
- Employees
- 4
- Profit
- 446K
- Rank RO
- #167.271
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ADAM'S CONSTRUCT SRL(current) | 871K | 4 | 345K | #166.563 |
| POWER ON SOLUTIONS S.R.L. | 876K | 4 | 280K | #165.914 |
| TOP-AS S.R.L. | 885K | 4 | 349K | #164.988 |
| ATELIER 21 SRL | 889K | 4 | 42.4K | #164.491 |
| GRAPHIC SPACE SRL | 920K | 4 | 59.1K | #161.128 |
| GM - CAD S.R.L. | 980K | 4 | 3.2K | #155.043 |
| KDR GEOMATICS SRL | 767K | 4 | 45K | #179.516 |
| AQUACONS S.R.L. | 870K | 4 | 293K | #166.656 |
| ROMSERV IT SRL | 869K | 4 | 7.7K | #166.756 |
| ZENIT SRL | 868K | 4 | 237K | #166.887 |
| EUROCAD GLOBAL PROCESSING SRL | 865K | 4 | 446K | #167.271 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ADAM'S CONSTRUCT SRL(you) | POWER ON SOLUTIONS S.R.L. | TOP-AS S.R.L. | ATELIER 21 SRL | GRAPHIC SPACE SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 871K | 876K | 885K | 889K | 920K |
| Profit | 345K | 280K | 349K | 42.4K | 59.1K |
| Margin | 39,6% | 31,9% | 39,4% | 4,8% | 6,4% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ADAM'S CONSTRUCT SRL”.