PETRU GRANIT SRL
Revenue
1.4M
2024
Profit
-290K
2024
Employees
7
2024
Margin
-20,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PETRU GRANIT SRL este o companie mică din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în NEAMT, având o cifră de afaceri de 1.4M lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #744 la cifra de afaceri, #3.451 la profit, #574 la număr angajați din 3.567 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PETRU GRANIT SRL este o companie mică din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în NEAMT, având o cifră de afaceri de 1.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -20.9%).
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #744 la cifra de afaceri, #3.451 la profit, #574 la număr angajați din 3.567 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 7.4M lei
- Marjă medie
- 8.5%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este -2.5× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — 2024
Industry size
26.5B
RON revenue
Total companies
3.567
Total employees
35.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TOMARMURA PRODESIGN SRL | 1.2M | 7 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| ANDEZIT CUT DESIGN SRL | 1.3M | 7 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| MARMOFIL SRL | 1.3M | 7 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| MARMURA&GRANIT ART SRL | 1.6M | 7 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| MISY CONSTRUCT S.R.L. | 1.4M | 8 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| SOCCER COM S.R.L. | 1.4M | 6 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| ROM-GRANIT SRL | 1.4M | 8 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| GLASSTEK SRL | 1.4M | 6 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| MOGU� JUNIOR SRL | 1.2M | 7 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| PAVEROM CONSTRUCT SRL | 1.3M | 8 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ NEAMT
Industrie (CAEN 23)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -20.9%
- CA / angajat
- 198K
- Scor risc (0–100)
- 60
- Percentil piață (CA)
- Top 14%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.4M
- Profit net
- -290K
- Angajați
- 7
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.4M | -290K | 7 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PETRU GRANIT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PETRU GRANIT SRL(current)
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 7
- Profit
- -290K
- Rank RO
- #123.522
- TOMARMURA PRODESIGN SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 7
- Profit
- 3.2K
- Rank RO
- #134.845
- ANDEZIT CUT DESIGN SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 7
- Profit
- 385K
- Rank RO
- #125.459
- MARMOFIL SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 7
- Profit
- -34.6K
- Rank RO
- #125.562
- MARMURA&GRANIT ART SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 7
- Profit
- 34.6K
- Rank RO
- #113.952
- MISY CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 8
- Profit
- 400K
- Rank RO
- #123.706
- SOCCER COM S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 6
- Profit
- 26.9K
- Rank RO
- #122.777
- ROM-GRANIT SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 8
- Profit
- 101K
- Rank RO
- #121.061
- GLASSTEK SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 6
- Profit
- 5.9K
- Rank RO
- #124.535
- MOGU� JUNIOR SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 7
- Profit
- 20.4K
- Rank RO
- #139.604
- PAVEROM CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 8
- Profit
- 120K
- Rank RO
- #126.986
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PETRU GRANIT SRL(current) | 1.4M | 7 | -290K | #123.522 |
| TOMARMURA PRODESIGN SRL | 1.2M | 7 | 3.2K | #134.845 |
| ANDEZIT CUT DESIGN SRL | 1.3M | 7 | 385K | #125.459 |
| MARMOFIL SRL | 1.3M | 7 | -34.6K | #125.562 |
| MARMURA&GRANIT ART SRL | 1.6M | 7 | 34.6K | #113.952 |
| MISY CONSTRUCT S.R.L. | 1.4M | 8 | 400K | #123.706 |
| SOCCER COM S.R.L. | 1.4M | 6 | 26.9K | #122.777 |
| ROM-GRANIT SRL | 1.4M | 8 | 101K | #121.061 |
| GLASSTEK SRL | 1.4M | 6 | 5.9K | #124.535 |
| MOGU� JUNIOR SRL | 1.2M | 7 | 20.4K | #139.604 |
| PAVEROM CONSTRUCT SRL | 1.3M | 8 | 120K | #126.986 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PETRU GRANIT SRL(you) | TOMARMURA PRODESIGN SRL | ANDEZIT CUT DESIGN SRL | MARMOFIL SRL | MARMURA&GRANIT ART SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.4M | 1.2M | 1.3M | 1.3M | 1.6M |
| Profit | -290K | 3.2K | 385K | -34.6K | 34.6K |
| Margin | -20,9% | 0,3% | 28,5% | -2,6% | 2,2% |
| Employees | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PETRU GRANIT SRL”.