PAVEROM CONSTRUCT SRL
Revenue
1.1M
2024
Profit
120K
2024
Employees
8
2024
Margin
9,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PAVEROM CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 1.1M lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #760 la cifra de afaceri, #604 la profit, #524 la număr angajați din 3.567 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PAVEROM CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 1.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #760 la cifra de afaceri, #604 la profit, #524 la număr angajați din 3.567 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 7.4M lei
- Marjă medie
- 8.5%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — 2024
Industry size
26.5B
RON revenue
Total companies
3.567
Total employees
35.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MISY CONSTRUCT S.R.L. | 1.4M | 8 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| ROM-GRANIT SRL | 1.4M | 8 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| EMCRIDO GRUP SRL | 1.7M | 8 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| AMRITA SRL | 1.5M | 8 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| MAGO CERAM IMPEX SRL | 1.3M | 9 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| PETRE SI FIUL S.R.L. | 1.2M | 8 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| PROMPT DIAMAR SRL | 1.1M | 8 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| MARMOFIL SRL | 1.3M | 7 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| ANDEZIT CUT DESIGN SRL | 1.3M | 7 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| SATCOM UTIL SRL | 1.6M | 8 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 23)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 9.1%
- CA / angajat
- 166K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 14%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.1M
- Profit net
- 120K
- Angajați
- 8
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.1M | 120K | 8 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PAVEROM CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PAVEROM CONSTRUCT SRL(current)
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 8
- Profit
- 120K
- Rank RO
- #126.986
- MISY CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 8
- Profit
- 400K
- Rank RO
- #123.706
- ROM-GRANIT SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 8
- Profit
- 101K
- Rank RO
- #121.061
- EMCRIDO GRUP SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 8
- Profit
- -37.3K
- Rank RO
- #108.451
- AMRITA SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 8
- Profit
- -157K
- Rank RO
- #116.663
- MAGO CERAM IMPEX SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 9
- Profit
- 42.4K
- Rank RO
- #126.115
- PETRE SI FIUL S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 8
- Profit
- 130K
- Rank RO
- #139.141
- PROMPT DIAMAR SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 8
- Profit
- 41K
- Rank RO
- #140.078
- MARMOFIL SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 7
- Profit
- -34.6K
- Rank RO
- #125.562
- ANDEZIT CUT DESIGN SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 7
- Profit
- 385K
- Rank RO
- #125.459
- SATCOM UTIL SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 22.8K
- Rank RO
- #113.063
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PAVEROM CONSTRUCT SRL(current) | 1.1M | 8 | 120K | #126.986 |
| MISY CONSTRUCT S.R.L. | 1.4M | 8 | 400K | #123.706 |
| ROM-GRANIT SRL | 1.4M | 8 | 101K | #121.061 |
| EMCRIDO GRUP SRL | 1.7M | 8 | -37.3K | #108.451 |
| AMRITA SRL | 1.5M | 8 | -157K | #116.663 |
| MAGO CERAM IMPEX SRL | 1.3M | 9 | 42.4K | #126.115 |
| PETRE SI FIUL S.R.L. | 1.2M | 8 | 130K | #139.141 |
| PROMPT DIAMAR SRL | 1.1M | 8 | 41K | #140.078 |
| MARMOFIL SRL | 1.3M | 7 | -34.6K | #125.562 |
| ANDEZIT CUT DESIGN SRL | 1.3M | 7 | 385K | #125.459 |
| SATCOM UTIL SRL | 1.6M | 8 | 22.8K | #113.063 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PAVEROM CONSTRUCT SRL(you) | MISY CONSTRUCT S.R.L. | ROM-GRANIT SRL | EMCRIDO GRUP SRL | AMRITA SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.1M | 1.4M | 1.4M | 1.7M | 1.5M |
| Profit | 120K | 400K | 101K | -37.3K | -157K |
| Margin | 9,1% | 29,0% | 7,1% | -2,2% | -10,4% |
| Employees | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PAVEROM CONSTRUCT SRL”.