PESCADO GRUP SRL
Revenue
125M
2024
Profit
4.1M
2024
Employees
229
2024
Margin
1,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PESCADO GRUP SRL este o companie mare din sectorul Industria alimentară, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 125M lei (date 2024). În industria de Industria alimentară (România), compania este #75 la cifra de afaceri, #203 la profit, #112 la număr angajați din 13.660 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PESCADO GRUP SRL este o companie mare din sectorul Industria alimentară, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 125M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Industria alimentară (România), compania este #75 la cifra de afaceri, #203 la profit, #112 la număr angajați din 13.660 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Industria alimentară (CAEN 10) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 6.2M lei
- Marjă medie
- 4.9%
- Angajați medie
- 12
Companie vs medie industrie
Compania este 20.2× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 19.7× față de media industriei
Industry intelligence
Industria alimentară (CAEN 10) — 2024
Industry size
84.9B
RON revenue
Total companies
13.660
Total employees
158.407
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ARGUS SA | 218M | 240 | Industria alimentară |
| ROMPAK SRL | 234M | 233 | Industria alimentară |
| ION MOS S.R.L. | 199M | 227 | Industria alimentară |
| PORKPROD SRL | 238M | 209 | Industria alimentară |
| KILLER SRL | 183M | 221 | Industria alimentară |
| NEGRO 2000 SRL | 234M | 197 | Industria alimentară |
| MARCEL SRL | 183M | 255 | Industria alimentară |
| PANIMON SA | 136M | 221 | Industria alimentară |
| AVA STAR SRL | 279M | 249 | Industria alimentară |
| STRAUSS ROMANIA SRL | 316M | 230 | Industria alimentară |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BACAU
Industrie (CAEN 10)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.9%
- CA / angajat
- 955K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 125M
- Profit net
- 4.1M
- Angajați
- 229
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 125M | 4.1M | 229 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PESCADO GRUP SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PESCADO GRUP SRL(current)
- Revenue
- 125M
- Employees
- 229
- Profit
- 4.1M
- Rank RO
- #1.316
- ARGUS SA
- Revenue
- 218M
- Employees
- 240
- Profit
- -22.9M
- Rank RO
- #1.320
- ROMPAK SRL
- Revenue
- 234M
- Employees
- 233
- Profit
- 53.7M
- Rank RO
- #1.197
- ION MOS S.R.L.
- Revenue
- 199M
- Employees
- 227
- Profit
- 11.8M
- Rank RO
- #1.466
- PORKPROD SRL
- Revenue
- 238M
- Employees
- 209
- Profit
- 389K
- Rank RO
- #1.173
- KILLER SRL
- Revenue
- 183M
- Employees
- 221
- Profit
- 7.8M
- Rank RO
- #1.620
- NEGRO 2000 SRL
- Revenue
- 234M
- Employees
- 197
- Profit
- 22.8M
- Rank RO
- #1.196
- MARCEL SRL
- Revenue
- 183M
- Employees
- 255
- Profit
- 22.3M
- Rank RO
- #1.626
- PANIMON SA
- Revenue
- 136M
- Employees
- 221
- Profit
- 55.3K
- Rank RO
- #2.332
- AVA STAR SRL
- Revenue
- 279M
- Employees
- 249
- Profit
- 7.8M
- Rank RO
- #966
- STRAUSS ROMANIA SRL
- Revenue
- 316M
- Employees
- 230
- Profit
- 11.9M
- Rank RO
- #832
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PESCADO GRUP SRL(current) | 125M | 229 | 4.1M | #1.316 |
| ARGUS SA | 218M | 240 | -22.9M | #1.320 |
| ROMPAK SRL | 234M | 233 | 53.7M | #1.197 |
| ION MOS S.R.L. | 199M | 227 | 11.8M | #1.466 |
| PORKPROD SRL | 238M | 209 | 389K | #1.173 |
| KILLER SRL | 183M | 221 | 7.8M | #1.620 |
| NEGRO 2000 SRL | 234M | 197 | 22.8M | #1.196 |
| MARCEL SRL | 183M | 255 | 22.3M | #1.626 |
| PANIMON SA | 136M | 221 | 55.3K | #2.332 |
| AVA STAR SRL | 279M | 249 | 7.8M | #966 |
| STRAUSS ROMANIA SRL | 316M | 230 | 11.9M | #832 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PESCADO GRUP SRL(you) | ARGUS SA | ROMPAK SRL | ION MOS S.R.L. | PORKPROD SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 125M | 218M | 234M | 199M | 238M |
| Profit | 4.1M | -22.9M | 53.7M | 11.8M | 389K |
| Margin | 1,9% | -10,5% | 22,9% | 5,9% | 0,2% |
| Employees | 229 | 240 | 233 | 227 | 209 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PESCADO GRUP SRL”.