PERNAT ROMANIA S.R.L.
Revenue
40.9M
2024
Profit
-2.1M
2024
Employees
92
2024
Margin
-5,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PERNAT ROMANIA S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 40.9M lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #174 la cifra de afaceri, #8.933 la profit, #162 la număr angajați din 8.990 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PERNAT ROMANIA S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 40.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -5.1%).
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #174 la cifra de afaceri, #8.933 la profit, #162 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 9.2× față de media industriei
Compania este -0.9× față de media industriei
Compania este 10.2× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| STANZWERK INEU SRL | 40.5M | 95 | Fabricare |
| TERWA CONSTRUCTION SYSTEMS SRL | 42.7M | 93 | Fabricare |
| FFT PRODUCTION SYSTEMS SRL | 43.5M | 93 | Fabricare |
| SKAT KART SRL | 41.8M | 101 | Fabricare |
| STENTOR INDUSTRIES SRL | 38.8M | 99 | Fabricare |
| CONSTRUC�II �I SERVICII SRL | 43M | 101 | Fabricare |
| IKON IDEEA SRL | 36.5M | 86 | Fabricare |
| TRISTAR STEEL S.R.L. | 47.3M | 88 | Fabricare |
| METROM TRADING S.A. | 44.5M | 105 | Fabricare |
| DEMCAR 2000 SRL | 49.8M | 89 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HUNEDOARA
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -5.1%
- CA / angajat
- 445K
- Scor risc (0–100)
- 53
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 40.9M
- Profit net
- -2.1M
- Angajați
- 92
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 40.9M | -2.1M | 92 |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PERNAT ROMANIA S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PERNAT ROMANIA S.R.L.(current)
- Revenue
- 40.9M
- Employees
- 92
- Profit
- -2.1M
- Rank RO
- #7.615
- STANZWERK INEU SRL
- Revenue
- 40.5M
- Employees
- 95
- Profit
- 333K
- Rank RO
- #7.686
- TERWA CONSTRUCTION SYSTEMS SRL
- Revenue
- 42.7M
- Employees
- 93
- Profit
- -3.5M
- Rank RO
- #7.342
- FFT PRODUCTION SYSTEMS SRL
- Revenue
- 43.5M
- Employees
- 93
- Profit
- 5.2M
- Rank RO
- #7.223
- SKAT KART SRL
- Revenue
- 41.8M
- Employees
- 101
- Profit
- 5.6M
- Rank RO
- #7.480
- STENTOR INDUSTRIES SRL
- Revenue
- 38.8M
- Employees
- 99
- Profit
- 11.1K
- Rank RO
- #7.998
- CONSTRUC�II �I SERVICII SRL
- Revenue
- 43M
- Employees
- 101
- Profit
- 7.4M
- Rank RO
- #7.297
- IKON IDEEA SRL
- Revenue
- 36.5M
- Employees
- 86
- Profit
- 880K
- Rank RO
- #8.462
- TRISTAR STEEL S.R.L.
- Revenue
- 47.3M
- Employees
- 88
- Profit
- -7.4M
- Rank RO
- #6.676
- METROM TRADING S.A.
- Revenue
- 44.5M
- Employees
- 105
- Profit
- 2.8M
- Rank RO
- #7.080
- DEMCAR 2000 SRL
- Revenue
- 49.8M
- Employees
- 89
- Profit
- 9.8M
- Rank RO
- #6.347
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PERNAT ROMANIA S.R.L.(current) | 40.9M | 92 | -2.1M | #7.615 |
| STANZWERK INEU SRL | 40.5M | 95 | 333K | #7.686 |
| TERWA CONSTRUCTION SYSTEMS SRL | 42.7M | 93 | -3.5M | #7.342 |
| FFT PRODUCTION SYSTEMS SRL | 43.5M | 93 | 5.2M | #7.223 |
| SKAT KART SRL | 41.8M | 101 | 5.6M | #7.480 |
| STENTOR INDUSTRIES SRL | 38.8M | 99 | 11.1K | #7.998 |
| CONSTRUC�II �I SERVICII SRL | 43M | 101 | 7.4M | #7.297 |
| IKON IDEEA SRL | 36.5M | 86 | 880K | #8.462 |
| TRISTAR STEEL S.R.L. | 47.3M | 88 | -7.4M | #6.676 |
| METROM TRADING S.A. | 44.5M | 105 | 2.8M | #7.080 |
| DEMCAR 2000 SRL | 49.8M | 89 | 9.8M | #6.347 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PERNAT ROMANIA S.R.L.(you) | STANZWERK INEU SRL | TERWA CONSTRUCTION SYSTEMS SRL | FFT PRODUCTION SYSTEMS SRL | SKAT KART SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 40.9M | 40.5M | 42.7M | 43.5M | 41.8M |
| Profit | -2.1M | 333K | -3.5M | 5.2M | 5.6M |
| Margin | -5,1% | 0,8% | -8,3% | 11,9% | 13,5% |
| Employees | 92 | 95 | 93 | 93 | 101 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PERNAT ROMANIA S.R.L.”.