DEMCAR 2000 SRL
Revenue
36M
2024
Profit
9.8M
2024
Employees
89
2024
Margin
19,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DEMCAR 2000 SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 36M lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #140 la cifra de afaceri, #47 la profit, #169 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DEMCAR 2000 SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 36M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #140 la cifra de afaceri, #47 la profit, #169 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 8.1× față de media industriei
Compania este 3.4× față de media industriei
Compania este 9.9× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TRISTAR STEEL S.R.L. | 47.3M | 88 | Fabricare |
| PALMEX CM SRL | 56.4M | 103 | Fabricare |
| TURBOCAM ROMANIA SRL | 48.5M | 101 | Fabricare |
| FFT PRODUCTION SYSTEMS SRL | 43.5M | 93 | Fabricare |
| MECANICA-SIGHETU SA | 55.7M | 83 | Fabricare |
| TERWA CONSTRUCTION SYSTEMS SRL | 42.7M | 93 | Fabricare |
| MATEC-CNC TECHNIK S.R.L. | 49.5M | 110 | Fabricare |
| MEGA CONSTRUCT METAL S.R.L. | 49.3M | 110 | Fabricare |
| PERNAT ROMANIA S.R.L. | 40.9M | 92 | Fabricare |
| PRODIMA SRL | 48.9M | 114 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GALATI
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 19.7%
- CA / angajat
- 560K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 36M
- Profit net
- 9.8M
- Angajați
- 89
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 36M | 9.8M | 89 |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DEMCAR 2000 SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DEMCAR 2000 SRL(current)
- Revenue
- 36M
- Employees
- 89
- Profit
- 9.8M
- Rank RO
- #6.347
- TRISTAR STEEL S.R.L.
- Revenue
- 47.3M
- Employees
- 88
- Profit
- -7.4M
- Rank RO
- #6.676
- PALMEX CM SRL
- Revenue
- 56.4M
- Employees
- 103
- Profit
- 2.5M
- Rank RO
- #5.607
- TURBOCAM ROMANIA SRL
- Revenue
- 48.5M
- Employees
- 101
- Profit
- 2.3M
- Rank RO
- #6.527
- FFT PRODUCTION SYSTEMS SRL
- Revenue
- 43.5M
- Employees
- 93
- Profit
- 5.2M
- Rank RO
- #7.223
- MECANICA-SIGHETU SA
- Revenue
- 55.7M
- Employees
- 83
- Profit
- 930K
- Rank RO
- #5.681
- TERWA CONSTRUCTION SYSTEMS SRL
- Revenue
- 42.7M
- Employees
- 93
- Profit
- -3.5M
- Rank RO
- #7.342
- MATEC-CNC TECHNIK S.R.L.
- Revenue
- 49.5M
- Employees
- 110
- Profit
- -1.6M
- Rank RO
- #6.388
- MEGA CONSTRUCT METAL S.R.L.
- Revenue
- 49.3M
- Employees
- 110
- Profit
- 4.8M
- Rank RO
- #6.425
- PERNAT ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 40.9M
- Employees
- 92
- Profit
- -2.1M
- Rank RO
- #7.615
- PRODIMA SRL
- Revenue
- 48.9M
- Employees
- 114
- Profit
- 5.4M
- Rank RO
- #6.481
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DEMCAR 2000 SRL(current) | 36M | 89 | 9.8M | #6.347 |
| TRISTAR STEEL S.R.L. | 47.3M | 88 | -7.4M | #6.676 |
| PALMEX CM SRL | 56.4M | 103 | 2.5M | #5.607 |
| TURBOCAM ROMANIA SRL | 48.5M | 101 | 2.3M | #6.527 |
| FFT PRODUCTION SYSTEMS SRL | 43.5M | 93 | 5.2M | #7.223 |
| MECANICA-SIGHETU SA | 55.7M | 83 | 930K | #5.681 |
| TERWA CONSTRUCTION SYSTEMS SRL | 42.7M | 93 | -3.5M | #7.342 |
| MATEC-CNC TECHNIK S.R.L. | 49.5M | 110 | -1.6M | #6.388 |
| MEGA CONSTRUCT METAL S.R.L. | 49.3M | 110 | 4.8M | #6.425 |
| PERNAT ROMANIA S.R.L. | 40.9M | 92 | -2.1M | #7.615 |
| PRODIMA SRL | 48.9M | 114 | 5.4M | #6.481 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DEMCAR 2000 SRL(you) | TRISTAR STEEL S.R.L. | PALMEX CM SRL | TURBOCAM ROMANIA SRL | FFT PRODUCTION SYSTEMS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 36M | 47.3M | 56.4M | 48.5M | 43.5M |
| Profit | 9.8M | -7.4M | 2.5M | 2.3M | 5.2M |
| Margin | 19,7% | -15,7% | 4,4% | 4,8% | 11,9% |
| Employees | 89 | 88 | 103 | 101 | 93 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DEMCAR 2000 SRL”.