PAUL & COSMIN ITP S.R.L.
Revenue
2.1M
2024
Profit
315K
2024
Employees
9
2024
Margin
15,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PAUL & COSMIN ITP S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.901 la cifra de afaceri, #3.554 la profit, #1.043 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 15.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PAUL & COSMIN ITP S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 15.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.901 la cifra de afaceri, #3.554 la profit, #1.043 la număr angajați din 28.608 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1M lei
- Marjă medie
- 16.2%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 2.0× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 3.3× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 71) — 2024
Industry size
29.5B
RON revenue
Total companies
28.608
Total employees
78.684
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TRANS FORM S.R.L. | 2M | 9 | Activități profesionale |
| TODOR STUDIO SRL | 1.9M | 9 | Activități profesionale |
| ENDORFINA CONCEPT S.R.L. | 2.1M | 8 | Activități profesionale |
| INFRA PROIECT SRL | 2.1M | 9 | Activități profesionale |
| DHM ENGINEERING SERVICES SRL | 2.1M | 8 | Activități profesionale |
| GEOMODEL S.R.L. | 2.1M | 8 | Activități profesionale |
| SUESS CONSULTING ROMANIA S.R.L. | 2.1M | 8 | Activități profesionale |
| GNOSIS KERNEL SRL | 2.1M | 9 | Activități profesionale |
| GEOCAD LIMITS SRL | 2.1M | 9 | Activități profesionale |
| GRADINSTAL SRL | 2.2M | 10 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CLUJ
Industrie (CAEN 71)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 15.0%
- CA / angajat
- 233K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.1M
- Profit net
- 315K
- Angajați
- 9
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.1M | 315K | 9 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PAUL & COSMIN ITP S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PAUL & COSMIN ITP S.R.L.(current)
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 9
- Profit
- 315K
- Rank RO
- #92.045
- TRANS FORM S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 9
- Profit
- 33K
- Rank RO
- #93.867
- TODOR STUDIO SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 9
- Profit
- 575K
- Rank RO
- #97.824
- ENDORFINA CONCEPT S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 8
- Profit
- 431K
- Rank RO
- #92.303
- INFRA PROIECT SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 9
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #92.067
- DHM ENGINEERING SERVICES SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 8
- Profit
- 225K
- Rank RO
- #93.275
- GEOMODEL S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 8
- Profit
- 650K
- Rank RO
- #93.460
- SUESS CONSULTING ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 8
- Profit
- 173K
- Rank RO
- #93.672
- GNOSIS KERNEL SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 9
- Profit
- 85.7K
- Rank RO
- #91.150
- GEOCAD LIMITS SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 9
- Profit
- 585K
- Rank RO
- #91.136
- GRADINSTAL SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 10
- Profit
- 354K
- Rank RO
- #88.801
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PAUL & COSMIN ITP S.R.L.(current) | 2.1M | 9 | 315K | #92.045 |
| TRANS FORM S.R.L. | 2M | 9 | 33K | #93.867 |
| TODOR STUDIO SRL | 1.9M | 9 | 575K | #97.824 |
| ENDORFINA CONCEPT S.R.L. | 2.1M | 8 | 431K | #92.303 |
| INFRA PROIECT SRL | 2.1M | 9 | 1.9M | #92.067 |
| DHM ENGINEERING SERVICES SRL | 2.1M | 8 | 225K | #93.275 |
| GEOMODEL S.R.L. | 2.1M | 8 | 650K | #93.460 |
| SUESS CONSULTING ROMANIA S.R.L. | 2.1M | 8 | 173K | #93.672 |
| GNOSIS KERNEL SRL | 2.1M | 9 | 85.7K | #91.150 |
| GEOCAD LIMITS SRL | 2.1M | 9 | 585K | #91.136 |
| GRADINSTAL SRL | 2.2M | 10 | 354K | #88.801 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PAUL & COSMIN ITP S.R.L.(you) | TRANS FORM S.R.L. | TODOR STUDIO SRL | ENDORFINA CONCEPT S.R.L. | INFRA PROIECT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.1M | 2M | 1.9M | 2.1M | 2.1M |
| Profit | 315K | 33K | 575K | 431K | 1.9M |
| Margin | 15,0% | 1,6% | 29,7% | 20,6% | 88,3% |
| Employees | 9 | 9 | 9 | 8 | 9 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PAUL & COSMIN ITP S.R.L.”.