PATRI DENT SRL

CUI 4009770·Alte industrii de fabricație·Arad·Founded 2024

Revenue

298K

2024

Profit

1.8K

2024

Employees

3

2024

Margin

0,6%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

PATRI DENT SRL este o companie micro din sectorul Alte industrii de fabricație, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 298K lei (date 2024). În industria de Alte industrii de fabricație (România), compania este #1.170 la cifra de afaceri, #2.311 la profit, #683 la număr angajați din 4.647 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.6%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
PATRI DENT SRL este o companie micro din sectorul Alte industrii de fabricație, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 298K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.6%.
Poziție în industrie
În industria de Alte industrii de fabricație (România), compania este #1.170 la cifra de afaceri, #2.311 la profit, #683 la număr angajați din 4.647 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Alte industrii de fabricație (CAEN 32) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#1.170 din 4.647 companii

Top 25.2%

Vezi clasamentul

După profit

#2.311 din 4.647 companii

Top 49.7%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#683 din 4.647 companii

Top 14.7%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.1M lei
Marjă medie
10.7%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri298K lei vs medie industrie 1.1M lei

Compania este 0.3× față de media industriei

Marjă profit0.6% vs medie industrie 10.7%

Compania este 0.1× față de media industriei

Angajați3 vs medie industrie 4

Compania este 0.8× față de media industriei

Industry intelligence

Alte industrii de fabricație (CAEN 32) — 2024

Industry size

5B

RON revenue

Total companies

4.647

Total employees

16.937

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
VEG INTERDENT SRL307K3Alte industrii de fabricație
DEVADENT TEHNO LABORATORY S.R.L.308K3Alte industrii de fabricație
LABORATOR PRO DENTA SRL306K3Alte industrii de fabricație
DENTAVANGARD SRL263K3Alte industrii de fabricație
KERAMENS PRODIMPEX S.R.L.313K3Alte industrii de fabricație
ELDA S.R.L.314K3Alte industrii de fabricație
JEWELERY LAB S.R.L.301K3Alte industrii de fabricație
G3 TEHLAB S.R.L.300K3Alte industrii de fabricație
TRIDENTAL ARTIST LAB S.R.L.316K3Alte industrii de fabricație
PBS DESIGN PRODUCT SRL299K3Alte industrii de fabricație

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
0.6%
CA / angajat
102K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 33%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    298K
    Profit net
    1.8K
    Angajați
    3

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la PATRI DENT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricPATRI DENT SRL(you)VEG INTERDENT SRLDEVADENT TEHNO LABORATORY S.R.L.LABORATOR PRO DENTA SRLDENTAVANGARD SRL
Revenue
298K
307K
308K
306K
263K
Profit
1.8K
69.1K
-15.5K
85.2K
14.2K
Margin
0,6%
22,5%
-5,0%
27,8%
5,4%
Employees
3
3
3
3
3
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “PATRI DENT SRL”.