PASTO PRIMAVERA SRL
Revenue
601K
2024
Profit
63.1K
2024
Employees
4
2024
Margin
10,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PASTO PRIMAVERA SRL este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 601K lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #8.071 la cifra de afaceri, #5.573 la profit, #6.085 la număr angajați din 30.688 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PASTO PRIMAVERA SRL este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 601K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #8.071 la cifra de afaceri, #5.573 la profit, #6.085 la număr angajați din 30.688 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 6.6%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Industry intelligence
Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024
Industry size
34.2B
RON revenue
Total companies
30.688
Total employees
131.741
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CONCEPT CATERING EXPRESS S.R.L. | 601K | 4 | Alimentație și servicii |
| TREI BE�IVI SRL | 602K | 4 | Alimentație și servicii |
| CAFFE DIANEI SRL | 596K | 4 | Alimentație și servicii |
| OMG FOOD S.R.L. | 584K | 4 | Alimentație și servicii |
| CIAO NIKI VILACROSSE S.R.L. | 583K | 4 | Alimentație și servicii |
| PIZZA LOUNGE S.R.L. | 620K | 4 | Alimentație și servicii |
| MARAMA COFFEE SHOP S.R.L. | 582K | 4 | Alimentație și servicii |
| MIO PIZZA S.R.L. | 579K | 4 | Alimentație și servicii |
| SINNO SNACK & RESTAURANTE SRL | 578K | 4 | Alimentație și servicii |
| VIETFOOD S.R.L. | 632K | 4 | Alimentație și servicii |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 56)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 10.5%
- CA / angajat
- 150K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 23%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 601K
- Profit net
- 63.1K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 601K | 63.1K | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PASTO PRIMAVERA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PASTO PRIMAVERA SRL(current)
- Revenue
- 601K
- Employees
- 4
- Profit
- 63.1K
- Rank RO
- #206.768
- CONCEPT CATERING EXPRESS S.R.L.
- Revenue
- 601K
- Employees
- 4
- Profit
- 14.9K
- Rank RO
- #206.812
- TREI BE�IVI SRL
- Revenue
- 602K
- Employees
- 4
- Profit
- 21.2K
- Rank RO
- #206.698
- CAFFE DIANEI SRL
- Revenue
- 596K
- Employees
- 4
- Profit
- 64.2K
- Rank RO
- #207.756
- OMG FOOD S.R.L.
- Revenue
- 584K
- Employees
- 4
- Profit
- 33.1K
- Rank RO
- #210.111
- CIAO NIKI VILACROSSE S.R.L.
- Revenue
- 583K
- Employees
- 4
- Profit
- 31.9K
- Rank RO
- #210.299
- PIZZA LOUNGE S.R.L.
- Revenue
- 620K
- Employees
- 4
- Profit
- -48.1K
- Rank RO
- #203.141
- MARAMA COFFEE SHOP S.R.L.
- Revenue
- 582K
- Employees
- 4
- Profit
- 15K
- Rank RO
- #210.471
- MIO PIZZA S.R.L.
- Revenue
- 579K
- Employees
- 4
- Profit
- -47.6K
- Rank RO
- #211.156
- SINNO SNACK & RESTAURANTE SRL
- Revenue
- 578K
- Employees
- 4
- Profit
- -33.4K
- Rank RO
- #211.258
- VIETFOOD S.R.L.
- Revenue
- 632K
- Employees
- 4
- Profit
- -375K
- Rank RO
- #200.915
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PASTO PRIMAVERA SRL(current) | 601K | 4 | 63.1K | #206.768 |
| CONCEPT CATERING EXPRESS S.R.L. | 601K | 4 | 14.9K | #206.812 |
| TREI BE�IVI SRL | 602K | 4 | 21.2K | #206.698 |
| CAFFE DIANEI SRL | 596K | 4 | 64.2K | #207.756 |
| OMG FOOD S.R.L. | 584K | 4 | 33.1K | #210.111 |
| CIAO NIKI VILACROSSE S.R.L. | 583K | 4 | 31.9K | #210.299 |
| PIZZA LOUNGE S.R.L. | 620K | 4 | -48.1K | #203.141 |
| MARAMA COFFEE SHOP S.R.L. | 582K | 4 | 15K | #210.471 |
| MIO PIZZA S.R.L. | 579K | 4 | -47.6K | #211.156 |
| SINNO SNACK & RESTAURANTE SRL | 578K | 4 | -33.4K | #211.258 |
| VIETFOOD S.R.L. | 632K | 4 | -375K | #200.915 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PASTO PRIMAVERA SRL(you) | CONCEPT CATERING EXPRESS S.R.L. | TREI BE�IVI SRL | CAFFE DIANEI SRL | OMG FOOD S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 601K | 601K | 602K | 596K | 584K |
| Profit | 63.1K | 14.9K | 21.2K | 64.2K | 33.1K |
| Margin | 10,5% | 2,5% | 3,5% | 10,8% | 5,7% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PASTO PRIMAVERA SRL”.