PARTIUM SPECIAL TOOLS S.R.L.
Revenue
72.4K
2024
Profit
14K
2024
Employees
—
2024
Margin
18,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PARTIUM SPECIAL TOOLS S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 72.4K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #616 la cifra de afaceri, #464 la profit, #626 la număr angajați din 888 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PARTIUM SPECIAL TOOLS S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 72.4K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #616 la cifra de afaceri, #464 la profit, #626 la număr angajați din 888 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 26) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 21.3M lei
- Marjă medie
- 3.8%
- Angajați medie
- 37
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 5.0× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 26) — 2024
Industry size
18.9B
RON revenue
Total companies
888
Total employees
32.564
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MEDI OPTIC S.R.L. | 73.3K | 1 | Fabricare |
| ARCTOS INNOVATION SRL | 73.2K | 1 | Fabricare |
| DEVENG S.R.L. | 76.1K | 1 | Fabricare |
| ELECTRIC ERA TEHNOLOGIES S.R.L. | 72.6K | 1 | Fabricare |
| DARLING ACOUSTICS S.R.L. | 76.5K | 1 | Fabricare |
| EWORKS CONTROL S.R.L. | 76.6K | 1 | Fabricare |
| MESO PHARMA INTERNATIONAL S.R.L. | 76.6K | 1 | Fabricare |
| DEVTRONICS SAT SRL | 76.7K | 1 | Fabricare |
| GRAPHIC ART S.R.L. | 76.7K | 1 | Fabricare |
| SANATRONIC CONCEPT, CONSULT & PRODUCT S.R.L. | 72K | 1 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SATU MARE
Industrie (CAEN 26)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 18.8%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 59%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 72.4K
- Profit net
- 14K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 72.4K | 14K | — |
Explore
Industry (CAEN 26)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PARTIUM SPECIAL TOOLS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PARTIUM SPECIAL TOOLS S.R.L.(current)
- Revenue
- 72.4K
- Employees
- 0
- Profit
- 14K
- Rank RO
- #526.638
- MEDI OPTIC S.R.L.
- Revenue
- 73.3K
- Employees
- 1
- Profit
- -31.2K
- Rank RO
- #528.235
- ARCTOS INNOVATION SRL
- Revenue
- 73.2K
- Employees
- 1
- Profit
- 34.2K
- Rank RO
- #528.349
- DEVENG S.R.L.
- Revenue
- 76.1K
- Employees
- 1
- Profit
- 4.9K
- Rank RO
- #523.928
- ELECTRIC ERA TEHNOLOGIES S.R.L.
- Revenue
- 72.6K
- Employees
- 1
- Profit
- 1.3K
- Rank RO
- #529.325
- DARLING ACOUSTICS S.R.L.
- Revenue
- 76.5K
- Employees
- 1
- Profit
- -92.4K
- Rank RO
- #523.411
- EWORKS CONTROL S.R.L.
- Revenue
- 76.6K
- Employees
- 1
- Profit
- 25.6K
- Rank RO
- #523.317
- MESO PHARMA INTERNATIONAL S.R.L.
- Revenue
- 76.6K
- Employees
- 1
- Profit
- -41.4K
- Rank RO
- #523.219
- DEVTRONICS SAT SRL
- Revenue
- 76.7K
- Employees
- 1
- Profit
- -4K
- Rank RO
- #523.118
- GRAPHIC ART S.R.L.
- Revenue
- 76.7K
- Employees
- 1
- Profit
- -34.8K
- Rank RO
- #523.018
- SANATRONIC CONCEPT, CONSULT & PRODUCT S.R.L.
- Revenue
- 72K
- Employees
- 1
- Profit
- 23K
- Rank RO
- #530.297
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PARTIUM SPECIAL TOOLS S.R.L.(current) | 72.4K | 0 | 14K | #526.638 |
| MEDI OPTIC S.R.L. | 73.3K | 1 | -31.2K | #528.235 |
| ARCTOS INNOVATION SRL | 73.2K | 1 | 34.2K | #528.349 |
| DEVENG S.R.L. | 76.1K | 1 | 4.9K | #523.928 |
| ELECTRIC ERA TEHNOLOGIES S.R.L. | 72.6K | 1 | 1.3K | #529.325 |
| DARLING ACOUSTICS S.R.L. | 76.5K | 1 | -92.4K | #523.411 |
| EWORKS CONTROL S.R.L. | 76.6K | 1 | 25.6K | #523.317 |
| MESO PHARMA INTERNATIONAL S.R.L. | 76.6K | 1 | -41.4K | #523.219 |
| DEVTRONICS SAT SRL | 76.7K | 1 | -4K | #523.118 |
| GRAPHIC ART S.R.L. | 76.7K | 1 | -34.8K | #523.018 |
| SANATRONIC CONCEPT, CONSULT & PRODUCT S.R.L. | 72K | 1 | 23K | #530.297 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PARTIUM SPECIAL TOOLS S.R.L.(you) | MEDI OPTIC S.R.L. | ARCTOS INNOVATION SRL | DEVENG S.R.L. | ELECTRIC ERA TEHNOLOGIES S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 72.4K | 73.3K | 73.2K | 76.1K | 72.6K |
| Profit | 14K | -31.2K | 34.2K | 4.9K | 1.3K |
| Margin | 18,8% | -42,6% | 46,7% | 6,5% | 1,8% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PARTIUM SPECIAL TOOLS S.R.L.”.