P2 EDILITIA S.R.L.
Revenue
3.4M
2024
Profit
309K
2024
Employees
11
2024
Margin
8,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
P2 EDILITIA S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 3.4M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #4.420 la cifra de afaceri, #7.260 la profit, #3.389 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- P2 EDILITIA S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 3.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #4.420 la cifra de afaceri, #7.260 la profit, #3.389 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.5× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 3.0× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MAN CONS PROFESIONAL SRL | 3.7M | 12 | Construcții |
| BENA CONCEPT SRL | 3.6M | 12 | Construcții |
| CIORBARU SERV SRL | 3.7M | 11 | Construcții |
| PRETORIAN GENERAL SRL | 3.7M | 11 | Construcții |
| MVO CIVIL CONSTRUCT SRL | 3.6M | 11 | Construcții |
| BLOCVEST SRL | 3.6M | 11 | Construcții |
| BD PRO CONSTRUCT S.R.L. | 3.7M | 11 | Construcții |
| TACON S.R.L. | 3.7M | 11 | Construcții |
| PROF SUPERCONSTRUCT DESIGN SRL | 3.7M | 11 | Construcții |
| MONDLIV SRL | 3.6M | 11 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ALBA
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 8.4%
- CA / angajat
- 333K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 7%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3.4M
- Profit net
- 309K
- Angajați
- 11
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.4M | 309K | 11 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la P2 EDILITIA S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- P2 EDILITIA S.R.L.(current)
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 11
- Profit
- 309K
- Rank RO
- #58.974
- MAN CONS PROFESIONAL SRL
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 12
- Profit
- 514K
- Rank RO
- #58.311
- BENA CONCEPT SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 12
- Profit
- 363K
- Rank RO
- #60.313
- CIORBARU SERV SRL
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 11
- Profit
- 298K
- Rank RO
- #58.746
- PRETORIAN GENERAL SRL
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 11
- Profit
- -287K
- Rank RO
- #58.524
- MVO CIVIL CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 11
- Profit
- -213K
- Rank RO
- #59.566
- BLOCVEST SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 11
- Profit
- 513K
- Rank RO
- #59.604
- BD PRO CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 11
- Profit
- 192K
- Rank RO
- #58.147
- TACON S.R.L.
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 11
- Profit
- 439K
- Rank RO
- #58.075
- PROF SUPERCONSTRUCT DESIGN SRL
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 11
- Profit
- 595K
- Rank RO
- #57.993
- MONDLIV SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 11
- Profit
- 288K
- Rank RO
- #60.021
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| P2 EDILITIA S.R.L.(current) | 3.4M | 11 | 309K | #58.974 |
| MAN CONS PROFESIONAL SRL | 3.7M | 12 | 514K | #58.311 |
| BENA CONCEPT SRL | 3.6M | 12 | 363K | #60.313 |
| CIORBARU SERV SRL | 3.7M | 11 | 298K | #58.746 |
| PRETORIAN GENERAL SRL | 3.7M | 11 | -287K | #58.524 |
| MVO CIVIL CONSTRUCT SRL | 3.6M | 11 | -213K | #59.566 |
| BLOCVEST SRL | 3.6M | 11 | 513K | #59.604 |
| BD PRO CONSTRUCT S.R.L. | 3.7M | 11 | 192K | #58.147 |
| TACON S.R.L. | 3.7M | 11 | 439K | #58.075 |
| PROF SUPERCONSTRUCT DESIGN SRL | 3.7M | 11 | 595K | #57.993 |
| MONDLIV SRL | 3.6M | 11 | 288K | #60.021 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | P2 EDILITIA S.R.L.(you) | MAN CONS PROFESIONAL SRL | BENA CONCEPT SRL | CIORBARU SERV SRL | PRETORIAN GENERAL SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3.4M | 3.7M | 3.6M | 3.7M | 3.7M |
| Profit | 309K | 514K | 363K | 298K | -287K |
| Margin | 8,4% | 13,8% | 10,2% | 8,1% | -7,8% |
| Employees | 11 | 12 | 12 | 11 | 11 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “P2 EDILITIA S.R.L.”.