BENA CONCEPT SRL
Revenue
3.5M
2024
Profit
363K
2024
Employees
12
2024
Margin
10,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BENA CONCEPT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 3.5M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #4.532 la cifra de afaceri, #6.499 la profit, #3.060 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BENA CONCEPT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 3.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #4.532 la cifra de afaceri, #6.499 la profit, #3.060 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.6× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 3.3× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MAN CONS PROFESIONAL SRL | 3.7M | 12 | Construcții |
| STAN MARIUS CONSTRUC�II S.R.L. | 3.3M | 12 | Construcții |
| P2 EDILITIA S.R.L. | 3.7M | 11 | Construcții |
| TOP INTERNATIONAL REAL ESTATE SRL | 3.5M | 12 | Construcții |
| COMO AC MANAGEMENT SRL | 3.5M | 12 | Construcții |
| UNIC BEST CONSTRUCT GENERAL S.R.L. | 3.6M | 12 | Construcții |
| BRT TRUST S.R.L. | 3.5M | 12 | Construcții |
| ARHITRAVA SRL | 3.5M | 12 | Construcții |
| INSTAL CONSULTING SRL | 3.3M | 13 | Construcții |
| CASTRUM CORPORATION SRL | 3.6M | 12 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ALBA
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 10.2%
- CA / angajat
- 296K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 7%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3.5M
- Profit net
- 363K
- Angajați
- 12
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.5M | 363K | 12 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BENA CONCEPT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BENA CONCEPT SRL(current)
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 12
- Profit
- 363K
- Rank RO
- #60.313
- MAN CONS PROFESIONAL SRL
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 12
- Profit
- 514K
- Rank RO
- #58.311
- STAN MARIUS CONSTRUC�II S.R.L.
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 12
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #63.900
- P2 EDILITIA S.R.L.
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 11
- Profit
- 309K
- Rank RO
- #58.974
- TOP INTERNATIONAL REAL ESTATE SRL
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 12
- Profit
- 772K
- Rank RO
- #60.503
- COMO AC MANAGEMENT SRL
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 12
- Profit
- -1.2M
- Rank RO
- #60.770
- UNIC BEST CONSTRUCT GENERAL S.R.L.
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 12
- Profit
- 281K
- Rank RO
- #59.752
- BRT TRUST S.R.L.
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 12
- Profit
- 468K
- Rank RO
- #60.973
- ARHITRAVA SRL
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 12
- Profit
- -176K
- Rank RO
- #61.334
- INSTAL CONSULTING SRL
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 13
- Profit
- 800K
- Rank RO
- #63.837
- CASTRUM CORPORATION SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 12
- Profit
- -66.5K
- Rank RO
- #59.223
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BENA CONCEPT SRL(current) | 3.5M | 12 | 363K | #60.313 |
| MAN CONS PROFESIONAL SRL | 3.7M | 12 | 514K | #58.311 |
| STAN MARIUS CONSTRUC�II S.R.L. | 3.3M | 12 | 1.3M | #63.900 |
| P2 EDILITIA S.R.L. | 3.7M | 11 | 309K | #58.974 |
| TOP INTERNATIONAL REAL ESTATE SRL | 3.5M | 12 | 772K | #60.503 |
| COMO AC MANAGEMENT SRL | 3.5M | 12 | -1.2M | #60.770 |
| UNIC BEST CONSTRUCT GENERAL S.R.L. | 3.6M | 12 | 281K | #59.752 |
| BRT TRUST S.R.L. | 3.5M | 12 | 468K | #60.973 |
| ARHITRAVA SRL | 3.5M | 12 | -176K | #61.334 |
| INSTAL CONSULTING SRL | 3.3M | 13 | 800K | #63.837 |
| CASTRUM CORPORATION SRL | 3.6M | 12 | -66.5K | #59.223 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BENA CONCEPT SRL(you) | MAN CONS PROFESIONAL SRL | STAN MARIUS CONSTRUC�II S.R.L. | P2 EDILITIA S.R.L. | TOP INTERNATIONAL REAL ESTATE SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3.5M | 3.7M | 3.3M | 3.7M | 3.5M |
| Profit | 363K | 514K | 1.3M | 309K | 772K |
| Margin | 10,2% | 13,8% | 40,1% | 8,4% | 21,8% |
| Employees | 12 | 12 | 12 | 11 | 12 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BENA CONCEPT SRL”.