OXI-GAZ PROIECT SRL
Revenue
18.8M
2024
Profit
2.4M
2024
Employees
26
2024
Margin
12,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
OXI-GAZ PROIECT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în DAMBOVITA, având o cifră de afaceri de 18.8M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #305 la cifra de afaceri, #157 la profit, #265 la număr angajați din 5.516 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- OXI-GAZ PROIECT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în DAMBOVITA, având o cifră de afaceri de 18.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #305 la cifra de afaceri, #157 la profit, #265 la număr angajați din 5.516 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 52) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 6.1M lei
- Marjă medie
- 6.9%
- Angajați medie
- 8
Companie vs medie industrie
Compania este 3.1× față de media industriei
Compania este 1.8× față de media industriei
Compania este 3.3× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 52) — 2024
Industry size
33.9B
RON revenue
Total companies
5.516
Total employees
42.912
Industry growth
—
YoY
Top companies
- GLOBAL DEFENSE LOGISTICS SRL1.1B
- SCHENKER LOGISTICS ROMANIA S.A.890M
- KUEHNE + NAGEL S.R.L.700M
- CONSTANTA SOUTH CONTAINER TERMINAL SRL620M
- COMPANIA NA�IONAL� "ADMINISTRA�IA PORTURILOR MARITIME" - S.A.CONSTAN�A565M
- GEBRUDER WEISS SRL562M
- TRANSMEC RO SRL559M
- YUSEN LOGISTICS (ROMANIA) S.R.L.470M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ELENIC CARGO SRL | 17.5M | 28 | Transport |
| KAMI EUROPA SRL | 21.7M | 27 | Transport |
| AULEX COM SRL | 19.5M | 17 | Transport |
| DREAM CARGO SERVICES S.R.L. | 21.1M | 22 | Transport |
| HIT SPEDITION SRL | 20M | 33 | Transport |
| CNW COURIER NETWORK RO S.R.L. | 22.3M | 23 | Transport |
| PEGASUS SUPPLY - CHAIN SOLUTIONS SRL | 19.9M | 35 | Transport |
| MB CZECH IMPORT LOGISTIC SRL | 20.5M | 34 | Transport |
| AIR SEA FORWARDERS SRL | 26M | 25 | Transport |
| EAST SILODEP S.R.L. | 14.4M | 25 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DAMBOVITA
Industrie (CAEN 52)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 12.5%
- CA / angajat
- 747K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 18.8M
- Profit net
- 2.4M
- Angajați
- 26
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 18.8M | 2.4M | 26 |
Explore
Industry (CAEN 52)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la OXI-GAZ PROIECT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- OXI-GAZ PROIECT SRL(current)
- Revenue
- 18.8M
- Employees
- 26
- Profit
- 2.4M
- Rank RO
- #14.851
- ELENIC CARGO SRL
- Revenue
- 17.5M
- Employees
- 28
- Profit
- 438K
- Rank RO
- #16.282
- KAMI EUROPA SRL
- Revenue
- 21.7M
- Employees
- 27
- Profit
- 52.3K
- Rank RO
- #13.441
- AULEX COM SRL
- Revenue
- 19.5M
- Employees
- 17
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #14.808
- DREAM CARGO SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 21.1M
- Employees
- 22
- Profit
- 554K
- Rank RO
- #13.756
- HIT SPEDITION SRL
- Revenue
- 20M
- Employees
- 33
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #14.454
- CNW COURIER NETWORK RO S.R.L.
- Revenue
- 22.3M
- Employees
- 23
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #13.096
- PEGASUS SUPPLY - CHAIN SOLUTIONS SRL
- Revenue
- 19.9M
- Employees
- 35
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #14.528
- MB CZECH IMPORT LOGISTIC SRL
- Revenue
- 20.5M
- Employees
- 34
- Profit
- 313K
- Rank RO
- #14.136
- AIR SEA FORWARDERS SRL
- Revenue
- 26M
- Employees
- 25
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #11.445
- EAST SILODEP S.R.L.
- Revenue
- 14.4M
- Employees
- 25
- Profit
- 355K
- Rank RO
- #19.240
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| OXI-GAZ PROIECT SRL(current) | 18.8M | 26 | 2.4M | #14.851 |
| ELENIC CARGO SRL | 17.5M | 28 | 438K | #16.282 |
| KAMI EUROPA SRL | 21.7M | 27 | 52.3K | #13.441 |
| AULEX COM SRL | 19.5M | 17 | 1.4M | #14.808 |
| DREAM CARGO SERVICES S.R.L. | 21.1M | 22 | 554K | #13.756 |
| HIT SPEDITION SRL | 20M | 33 | 1.7M | #14.454 |
| CNW COURIER NETWORK RO S.R.L. | 22.3M | 23 | 1M | #13.096 |
| PEGASUS SUPPLY - CHAIN SOLUTIONS SRL | 19.9M | 35 | 1.5M | #14.528 |
| MB CZECH IMPORT LOGISTIC SRL | 20.5M | 34 | 313K | #14.136 |
| AIR SEA FORWARDERS SRL | 26M | 25 | 1.5M | #11.445 |
| EAST SILODEP S.R.L. | 14.4M | 25 | 355K | #19.240 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | OXI-GAZ PROIECT SRL(you) | ELENIC CARGO SRL | KAMI EUROPA SRL | AULEX COM SRL | DREAM CARGO SERVICES S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 18.8M | 17.5M | 21.7M | 19.5M | 21.1M |
| Profit | 2.4M | 438K | 52.3K | 1.4M | 554K |
| Margin | 12,5% | 2,5% | 0,2% | 7,0% | 2,6% |
| Employees | 26 | 28 | 27 | 17 | 22 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “OXI-GAZ PROIECT SRL”.