OTUS MAX S.R.L.
Revenue
46.8K
2024
Profit
-2.2K
2024
Employees
1
2024
Margin
-4,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
OTUS MAX S.R.L. este o companie micro din sectorul IT, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 46.8K lei (date 2024). În industria de IT (România), compania este #26.068 la cifra de afaceri, #30.558 la profit, #5.212 la număr angajați din 36.296 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- OTUS MAX S.R.L. este o companie micro din sectorul IT, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 46.8K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -4.8%).
- Poziție în industrie
- În industria de IT (România), compania este #26.068 la cifra de afaceri, #30.558 la profit, #5.212 la număr angajați din 36.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria IT (CAEN 62) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.8M lei
- Marjă medie
- 14.7%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este -0.3× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
IT (CAEN 62) — 2024
Industry size
64.6B
RON revenue
Total companies
36.296
Total employees
147.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| QA SHIELD S.R.L. | 46.3K | 1 | IT |
| CALISERO M.M. SOLUTION SRL | 45.8K | 1 | IT |
| DAAM SOFTHARD SERVICES S.R.L. | 47.9K | 1 | IT |
| I.T.O.P.S. S.R.L. | 45.4K | 1 | IT |
| ATOZIT S.R.L. | 48.3K | 1 | IT |
| MAXIROM SERV S.R.L. | 48.3K | 1 | IT |
| BEYOND CODE SOLUTIONS SRL | 45K | 1 | IT |
| VB SOFT S.R.L. | 44.9K | 1 | IT |
| WEB ADVANTAGE S.R.L. | 44.2K | 1 | IT |
| TROJAN GOAT TECHNOLOGIES S.R.L. | 44K | 1 | IT |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRASOV
Industrie (CAEN 62)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -4.8%
- CA / angajat
- 46.8K
- Scor risc (0–100)
- 52
- Percentil piață (CA)
- Top 64%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 46.8K
- Profit net
- -2.2K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 46.8K | -2.2K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la OTUS MAX S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- OTUS MAX S.R.L.(current)
- Revenue
- 46.8K
- Employees
- 1
- Profit
- -2.2K
- Rank RO
- #573.996
- QA SHIELD S.R.L.
- Revenue
- 46.3K
- Employees
- 1
- Profit
- 25.9K
- Rank RO
- #574.811
- CALISERO M.M. SOLUTION SRL
- Revenue
- 45.8K
- Employees
- 1
- Profit
- 3.1K
- Rank RO
- #575.861
- DAAM SOFTHARD SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 47.9K
- Employees
- 1
- Profit
- -15.9K
- Rank RO
- #571.803
- I.T.O.P.S. S.R.L.
- Revenue
- 45.4K
- Employees
- 1
- Profit
- 604 lei
- Rank RO
- #576.582
- ATOZIT S.R.L.
- Revenue
- 48.3K
- Employees
- 1
- Profit
- -9.3K
- Rank RO
- #570.989
- MAXIROM SERV S.R.L.
- Revenue
- 48.3K
- Employees
- 1
- Profit
- 21.2K
- Rank RO
- #570.960
- BEYOND CODE SOLUTIONS SRL
- Revenue
- 45K
- Employees
- 1
- Profit
- 27.6K
- Rank RO
- #577.389
- VB SOFT S.R.L.
- Revenue
- 44.9K
- Employees
- 1
- Profit
- 5.6K
- Rank RO
- #577.443
- WEB ADVANTAGE S.R.L.
- Revenue
- 44.2K
- Employees
- 1
- Profit
- 25.4K
- Rank RO
- #578.943
- TROJAN GOAT TECHNOLOGIES S.R.L.
- Revenue
- 44K
- Employees
- 1
- Profit
- 36.7K
- Rank RO
- #579.344
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| OTUS MAX S.R.L.(current) | 46.8K | 1 | -2.2K | #573.996 |
| QA SHIELD S.R.L. | 46.3K | 1 | 25.9K | #574.811 |
| CALISERO M.M. SOLUTION SRL | 45.8K | 1 | 3.1K | #575.861 |
| DAAM SOFTHARD SERVICES S.R.L. | 47.9K | 1 | -15.9K | #571.803 |
| I.T.O.P.S. S.R.L. | 45.4K | 1 | 604 lei | #576.582 |
| ATOZIT S.R.L. | 48.3K | 1 | -9.3K | #570.989 |
| MAXIROM SERV S.R.L. | 48.3K | 1 | 21.2K | #570.960 |
| BEYOND CODE SOLUTIONS SRL | 45K | 1 | 27.6K | #577.389 |
| VB SOFT S.R.L. | 44.9K | 1 | 5.6K | #577.443 |
| WEB ADVANTAGE S.R.L. | 44.2K | 1 | 25.4K | #578.943 |
| TROJAN GOAT TECHNOLOGIES S.R.L. | 44K | 1 | 36.7K | #579.344 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | OTUS MAX S.R.L.(you) | QA SHIELD S.R.L. | CALISERO M.M. SOLUTION SRL | DAAM SOFTHARD SERVICES S.R.L. | I.T.O.P.S. S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 46.8K | 46.3K | 45.8K | 47.9K | 45.4K |
| Profit | -2.2K | 25.9K | 3.1K | -15.9K | 604 lei |
| Margin | -4,8% | 56,0% | 6,7% | -33,2% | 1,3% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “OTUS MAX S.R.L.”.