Revenue

46.7K

2024

Profit

21.2K

2024

Employees

2024

Margin

43,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

MAXIROM SERV S.R.L. este o companie micro din sectorul IT, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 46.7K lei (date 2024). În industria de IT (România), compania este #25.976 la cifra de afaceri, #22.769 la profit, #26.590 la număr angajați din 36.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 43.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
MAXIROM SERV S.R.L. este o companie micro din sectorul IT, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 46.7K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 43.9%.
Poziție în industrie
În industria de IT (România), compania este #25.976 la cifra de afaceri, #22.769 la profit, #26.590 la număr angajați din 36.296 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria IT (CAEN 62) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#25.976 din 36.296 companii

Top 71.6%

Vezi clasamentul

După profit

#22.769 din 36.296 companii

Top 62.7%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#26.590 din 36.296 companii

Top 73.3%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.8M lei
Marjă medie
14.7%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri46.7K lei vs medie industrie 1.8M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit43.9% vs medie industrie 14.7%

Compania este 3.0× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
43.9%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 63%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    46.7K
    Profit net
    21.2K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la MAXIROM SERV S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricMAXIROM SERV S.R.L.(you)ATOZIT S.R.L.DAAM SOFTHARD SERVICES S.R.L.SHIRETECH S.R.L.DAVARI EXPERT SOLUTIONS S.R.L.
Revenue
46.7K
48.3K
47.9K
49.8K
49.9K
Profit
21.2K
-9.3K
-15.9K
36.8K
-12K
Margin
43,9%
-19,3%
-33,2%
74,0%
-24,1%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “MAXIROM SERV S.R.L.”.