Revenue

367K

2024

Profit

288K

2024

Employees

1

2024

Margin

77,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

OG LUMEN S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 367K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #375 la cifra de afaceri, #195 la profit, #309 la număr angajați din 1.429 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 77.5%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
OG LUMEN S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 367K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 77.5%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #375 la cifra de afaceri, #195 la profit, #309 la număr angajați din 1.429 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 72) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#375 din 1.429 companii

Top 26.2%

Vezi clasamentul

După profit

#195 din 1.429 companii

Top 13.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#309 din 1.429 companii

Top 21.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
3.2M lei
Marjă medie
6.1%
Angajați medie
9

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri367K lei vs medie industrie 3.2M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit77.5% vs medie industrie 6.1%

Compania este 12.7× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 9

Compania este 0.1× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
SPECTRE OPERATIONS S.R.L.381K1Activități profesionale
E5INVENT SRL394K1Activități profesionale
NEURAL ENERGY S.R.L.377K1Activități profesionale
ANAMISH DESIGN S.R.L.378K1Activități profesionale
RUMI SOLUTIONS SRL365K1Activități profesionale
FAUNUS EXPERT S.R.L.380K1Activități profesionale
ADIJA CONCEPT S.R.L.361K1Activități profesionale
ALA BIOLAB S.R.L.382K1Activități profesionale
DORINNOTECH S.R.L.358K1Activități profesionale
BIOTENSIDE MINERAL S.R.L.358K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
77.5%
CA / angajat
372K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 30%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    367K
    Profit net
    288K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la OG LUMEN S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricOG LUMEN S.R.L.(you)SPECTRE OPERATIONS S.R.L.E5INVENT SRLNEURAL ENERGY S.R.L.ANAMISH DESIGN S.R.L.
Revenue
367K
381K
394K
377K
378K
Profit
288K
143K
311K
1.8K
154K
Margin
77,5%
37,7%
78,7%
0,5%
40,8%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “OG LUMEN S.R.L.”.