Revenue

394K

2024

Profit

311K

2024

Employees

1

2024

Margin

78,7%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

E5INVENT SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 394K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #366 la cifra de afaceri, #180 la profit, #309 la număr angajați din 1.429 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 78.7%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
E5INVENT SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 394K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 78.7%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #366 la cifra de afaceri, #180 la profit, #309 la număr angajați din 1.429 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 72) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#366 din 1.429 companii

Top 25.5%

Vezi clasamentul

După profit

#180 din 1.429 companii

Top 12.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#309 din 1.429 companii

Top 21.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
3.2M lei
Marjă medie
6.1%
Angajați medie
9

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri394K lei vs medie industrie 3.2M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit78.7% vs medie industrie 6.1%

Compania este 12.9× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 9

Compania este 0.1× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
SPECTRE OPERATIONS S.R.L.381K1Activități profesionale
OG LUMEN S.R.L.372K1Activități profesionale
MAIEUTIC MODELS S.R.L.394K1Activități profesionale
ONCO-FARM-PRO SRL395K1Activități profesionale
VREMANT RESOURCES S.R.L.458K1Activități profesionale
VUGLEROD S.R.L.399K1Activități profesionale
SABCAM INDUSTRIES S.R.L.390K1Activități profesionale
EURO CAMPUS SRL402K1Activități profesionale
SMARTS REGULATORY CONSULTING S.R.L.406K1Activități profesionale
ALA BIOLAB S.R.L.382K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
78.7%
CA / angajat
394K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 29%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    394K
    Profit net
    311K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la E5INVENT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricE5INVENT SRL(you)SPECTRE OPERATIONS S.R.L.OG LUMEN S.R.L.MAIEUTIC MODELS S.R.L.ONCO-FARM-PRO SRL
Revenue
394K
381K
372K
394K
395K
Profit
311K
143K
288K
253K
343K
Margin
78,7%
37,7%
77,5%
64,3%
86,8%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “E5INVENT SRL”.