NOVIS SRL
Revenue
578K
2024
Profit
76.3K
2024
Employees
2
2024
Margin
12,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
NOVIS SRL este o companie mică din sectorul Imobiliare, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 578K lei (date 2024). În industria de Imobiliare (România), compania este #5.683 la cifra de afaceri, #8.561 la profit, #2.515 la număr angajați din 32.685 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- NOVIS SRL este o companie mică din sectorul Imobiliare, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 578K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Imobiliare (România), compania este #5.683 la cifra de afaceri, #8.561 la profit, #2.515 la număr angajați din 32.685 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Imobiliare (CAEN 68) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 14.5%
- Angajați medie
- 1
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Industry intelligence
Imobiliare (CAEN 68) — 2024
Industry size
36.4B
RON revenue
Total companies
32.685
Total employees
43.080
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| UNITRANS SA | 629K | 2 | Imobiliare |
| FORTIS CARMEN SIM S.R.L. | 653K | 2 | Imobiliare |
| KANDORAS SRL | 719K | 2 | Imobiliare |
| EURODAS INTERNATIONAL SERVICE GROUP SRL | 636K | 2 | Imobiliare |
| FLEXTATE TITAN S.R.L. | 636K | 2 | Imobiliare |
| CENTRO SERVICE INDUSTRY S.R.L. | 634K | 2 | Imobiliare |
| MANSION BUILDING SRL | 634K | 2 | Imobiliare |
| EDOROM IMOB INVEST S.R.L. | 633K | 2 | Imobiliare |
| RTD LUXURY ACCOMMODATION S.R.L. | 632K | 2 | Imobiliare |
| AUGUSTUS SRL | 630K | 2 | Imobiliare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 68)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 12.0%
- CA / angajat
- 318K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 22%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 578K
- Profit net
- 76.3K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 578K | 76.3K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la NOVIS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- NOVIS SRL(current)
- Revenue
- 578K
- Employees
- 2
- Profit
- 76.3K
- Rank RO
- #200.284
- UNITRANS SA
- Revenue
- 629K
- Employees
- 2
- Profit
- -17.9K
- Rank RO
- #201.486
- FORTIS CARMEN SIM S.R.L.
- Revenue
- 653K
- Employees
- 2
- Profit
- 387K
- Rank RO
- #197.099
- KANDORAS SRL
- Revenue
- 719K
- Employees
- 2
- Profit
- 199K
- Rank RO
- #186.446
- EURODAS INTERNATIONAL SERVICE GROUP SRL
- Revenue
- 636K
- Employees
- 2
- Profit
- 88.2K
- Rank RO
- #200.197
- FLEXTATE TITAN S.R.L.
- Revenue
- 636K
- Employees
- 2
- Profit
- -321K
- Rank RO
- #200.112
- CENTRO SERVICE INDUSTRY S.R.L.
- Revenue
- 634K
- Employees
- 2
- Profit
- -73.3K
- Rank RO
- #200.495
- MANSION BUILDING SRL
- Revenue
- 634K
- Employees
- 2
- Profit
- 354K
- Rank RO
- #200.609
- EDOROM IMOB INVEST S.R.L.
- Revenue
- 633K
- Employees
- 2
- Profit
- 267K
- Rank RO
- #200.734
- RTD LUXURY ACCOMMODATION S.R.L.
- Revenue
- 632K
- Employees
- 2
- Profit
- 60.6K
- Rank RO
- #200.875
- AUGUSTUS SRL
- Revenue
- 630K
- Employees
- 2
- Profit
- 206K
- Rank RO
- #201.188
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| NOVIS SRL(current) | 578K | 2 | 76.3K | #200.284 |
| UNITRANS SA | 629K | 2 | -17.9K | #201.486 |
| FORTIS CARMEN SIM S.R.L. | 653K | 2 | 387K | #197.099 |
| KANDORAS SRL | 719K | 2 | 199K | #186.446 |
| EURODAS INTERNATIONAL SERVICE GROUP SRL | 636K | 2 | 88.2K | #200.197 |
| FLEXTATE TITAN S.R.L. | 636K | 2 | -321K | #200.112 |
| CENTRO SERVICE INDUSTRY S.R.L. | 634K | 2 | -73.3K | #200.495 |
| MANSION BUILDING SRL | 634K | 2 | 354K | #200.609 |
| EDOROM IMOB INVEST S.R.L. | 633K | 2 | 267K | #200.734 |
| RTD LUXURY ACCOMMODATION S.R.L. | 632K | 2 | 60.6K | #200.875 |
| AUGUSTUS SRL | 630K | 2 | 206K | #201.188 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | NOVIS SRL(you) | UNITRANS SA | FORTIS CARMEN SIM S.R.L. | KANDORAS SRL | EURODAS INTERNATIONAL SERVICE GROUP SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 578K | 629K | 653K | 719K | 636K |
| Profit | 76.3K | -17.9K | 387K | 199K | 88.2K |
| Margin | 12,0% | -2,8% | 59,2% | 27,7% | 13,9% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “NOVIS SRL”.