MANSION BUILDING SRL

CUI 36488396·Imobiliare·Cluj·Founded 2024

Revenue

634K

2024

Profit

354K

2024

Employees

2

2024

Margin

55,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

MANSION BUILDING SRL este o companie mică din sectorul Imobiliare, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 634K lei (date 2024). În industria de Imobiliare (România), compania este #5.689 la cifra de afaceri, #3.248 la profit, #2.515 la număr angajați din 32.685 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 55.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
MANSION BUILDING SRL este o companie mică din sectorul Imobiliare, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 634K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 55.9%.
Poziție în industrie
În industria de Imobiliare (România), compania este #5.689 la cifra de afaceri, #3.248 la profit, #2.515 la număr angajați din 32.685 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Imobiliare (CAEN 68) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#5.689 din 32.685 companii

Top 17.4%

Vezi clasamentul

După profit

#3.248 din 32.685 companii

Top 9.9%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.515 din 32.685 companii

Top 7.7%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.1M lei
Marjă medie
14.5%
Angajați medie
1

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri634K lei vs medie industrie 1.1M lei

Compania este 0.6× față de media industriei

Marjă profit55.9% vs medie industrie 14.5%

Compania este 3.9× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 1

Compania este 1.5× față de media industriei

Industry intelligence

Imobiliare (CAEN 68) — 2024

Industry size

36.4B

RON revenue

Total companies

32.685

Total employees

43.080

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
BRIMET INVEST SRL646K2Imobiliare
NST PARTNERS S.R.L.646K2Imobiliare
BKF GREEN SRL655K2Imobiliare
MM RENT A SPACE GRUP IMOBILIAR S.R.L.662K2Imobiliare
NOOKA SPACE S.A.684K2Imobiliare
SIGNOVO GROUP CRR IMOBILIARE S.R.L.586K2Imobiliare
FARID SRL693K2Imobiliare
TRANSCOM-H SRL579K2Imobiliare
OLMIN SRL717K2Imobiliare
CASTELUL VIE�II S.R.L.718K2Imobiliare

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
55.9%
CA / angajat
317K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 22%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    634K
    Profit net
    354K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la MANSION BUILDING SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricMANSION BUILDING SRL(you)BRIMET INVEST SRLNST PARTNERS S.R.L.BKF GREEN SRLMM RENT A SPACE GRUP IMOBILIAR S.R.L.
Revenue
634K
646K
646K
655K
662K
Profit
354K
-200K
470K
92.2K
223K
Margin
55,9%
-31,0%
72,7%
14,1%
33,6%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “MANSION BUILDING SRL”.