NOBUG CONSULTING SRL
Revenue
43.9M
2024
Profit
2.8M
2024
Employees
95
2024
Margin
6,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
NOBUG CONSULTING SRL este o companie de mărime medie din sectorul IT, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 43.9M lei (date 2024). În industria de IT (România), compania este #213 la cifra de afaceri, #361 la profit, #203 la număr angajați din 36.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- NOBUG CONSULTING SRL este o companie de mărime medie din sectorul IT, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 43.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de IT (România), compania este #213 la cifra de afaceri, #361 la profit, #203 la număr angajați din 36.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria IT (CAEN 62) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.8M lei
- Marjă medie
- 14.7%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 24.7× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 23.4× față de media industriei
Industry intelligence
IT (CAEN 62) — 2024
Industry size
64.6B
RON revenue
Total companies
36.296
Total employees
147.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GOPRO BUCHAREST SRL | 43M | 103 | IT |
| EMIA TECHNOLOGY SERVICES S.R.L. | 43.2M | 87 | IT |
| AVAST SOFTWARE ROMANIA S.R.L. | 48.9M | 98 | IT |
| RADCOM S.A. | 51.2M | 96 | IT |
| ADORE ME SRL | 49.7M | 99 | IT |
| HN SERVICES DEVELOPMENT S.R.L. | 46.5M | 111 | IT |
| BIT SOFT S.A. | 41.3M | 83 | IT |
| JPARD SOLUTIONS SRL | 45.3M | 101 | IT |
| BLANKFACTOR S.R.L. | 47.4M | 97 | IT |
| VIAVI SOLUTIONS ROMANIA SRL | 43.4M | 76 | IT |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 62)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.3%
- CA / angajat
- 467K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 43.9M
- Profit net
- 2.8M
- Angajați
- 95
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 43.9M | 2.8M | 95 |
Explore
Industry (CAEN 62)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la NOBUG CONSULTING SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- NOBUG CONSULTING SRL(current)
- Revenue
- 43.9M
- Employees
- 95
- Profit
- 2.8M
- Rank RO
- #7.098
- GOPRO BUCHAREST SRL
- Revenue
- 43M
- Employees
- 103
- Profit
- 593K
- Rank RO
- #7.299
- EMIA TECHNOLOGY SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 43.2M
- Employees
- 87
- Profit
- 7.5M
- Rank RO
- #7.271
- AVAST SOFTWARE ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 48.9M
- Employees
- 98
- Profit
- 2M
- Rank RO
- #6.480
- RADCOM S.A.
- Revenue
- 51.2M
- Employees
- 96
- Profit
- 216K
- Rank RO
- #6.162
- ADORE ME SRL
- Revenue
- 49.7M
- Employees
- 99
- Profit
- 7.2M
- Rank RO
- #6.361
- HN SERVICES DEVELOPMENT S.R.L.
- Revenue
- 46.5M
- Employees
- 111
- Profit
- 3.1M
- Rank RO
- #6.801
- BIT SOFT S.A.
- Revenue
- 41.3M
- Employees
- 83
- Profit
- 8.1M
- Rank RO
- #7.553
- JPARD SOLUTIONS SRL
- Revenue
- 45.3M
- Employees
- 101
- Profit
- 5.3M
- Rank RO
- #6.959
- BLANKFACTOR S.R.L.
- Revenue
- 47.4M
- Employees
- 97
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #6.656
- VIAVI SOLUTIONS ROMANIA SRL
- Revenue
- 43.4M
- Employees
- 76
- Profit
- 2.8M
- Rank RO
- #7.237
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| NOBUG CONSULTING SRL(current) | 43.9M | 95 | 2.8M | #7.098 |
| GOPRO BUCHAREST SRL | 43M | 103 | 593K | #7.299 |
| EMIA TECHNOLOGY SERVICES S.R.L. | 43.2M | 87 | 7.5M | #7.271 |
| AVAST SOFTWARE ROMANIA S.R.L. | 48.9M | 98 | 2M | #6.480 |
| RADCOM S.A. | 51.2M | 96 | 216K | #6.162 |
| ADORE ME SRL | 49.7M | 99 | 7.2M | #6.361 |
| HN SERVICES DEVELOPMENT S.R.L. | 46.5M | 111 | 3.1M | #6.801 |
| BIT SOFT S.A. | 41.3M | 83 | 8.1M | #7.553 |
| JPARD SOLUTIONS SRL | 45.3M | 101 | 5.3M | #6.959 |
| BLANKFACTOR S.R.L. | 47.4M | 97 | 1.7M | #6.656 |
| VIAVI SOLUTIONS ROMANIA SRL | 43.4M | 76 | 2.8M | #7.237 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | NOBUG CONSULTING SRL(you) | GOPRO BUCHAREST SRL | EMIA TECHNOLOGY SERVICES S.R.L. | AVAST SOFTWARE ROMANIA S.R.L. | RADCOM S.A. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 43.9M | 43M | 43.2M | 48.9M | 51.2M |
| Profit | 2.8M | 593K | 7.5M | 2M | 216K |
| Margin | 6,3% | 1,4% | 17,3% | 4,2% | 0,4% |
| Employees | 95 | 103 | 87 | 98 | 96 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “NOBUG CONSULTING SRL”.